Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Земельна реформа передбачає продаж та купівлю землі лише українцями

Земельна реформа передбачає продаж та купівлю землі лише українцями

Президент запевняє, що страшилки про скуповування української землі іноземцями – це маячня

Земельна реформа передбачає продаж та купівлю землі лише українцями
Президент Володимир Зеленський
Фото: УНІАН\ Володимир Зеленський

Запланована земельна реформа передбачає, що купувати чи продавати землю зможуть лише українці. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з аграріями щодо земельної реформи, передає кореспондент Mind.

«У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії. Страшилки про китайців чи арабів, про інопланетян, які вивезуть нашу землю  вагонами, – це маячня», – сказав президент.

Він також зазначив, що земля – це власність громадян, «але в них нарешті повинно з’явитися негібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю… Це право володіти, право користуватися та право розпоряджатися своєю землею. Інакше, вибачте, це починається в нас Радянський Союз, починається совок, коли наші громадяни отримали нібито свої квартири, але не могли їх продавати легально, і це неправильно». За словами Зеленського, тоді внаслідок такого обмеження з’явилися незаконні сірі схеми та махінації і «те саме відбувається в нас із землею».

Він зазначив, що в ухваленому 2001 року законі, яким накладався мораторій на продаж землі, написано, що депутати повинні розробити прозорий механізм її купівлі-продажу.

За словами Зеленського, список країн, де немає ринку землі, виглядає таким чином: Північна Корея, Таджикистан, Венесуела, Куба, Конго, Україна, Ізраїль.

Раніше Mind писав, що на початку серпня президент Зеленський заявив про плани провести земельну реформу. Законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення уряд має розробити до 1 жовтня, а Верховній Раді доручено прийняти його та скасувати мораторій на продаж землі до 1 грудня.

Варто додати, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні з 2001 року. Експрезидент Петро Порошенко в лютому 2019 року підписав закон, який подовжує мораторій до 1 січня 2020 року. У травні 2018 року Європейський суд з прав людини ухвалив, що цей мораторій порушує Конвенцію з прав людини.

Пізніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук розповів, як після земельної реформи іноземці зможуть купувати землю в Україні, та наголосив, що українцям будуть надавати знижки, щоб вони могли конкурувати з іноземцями.

За даними Світового банку, відкриття ринку землі в Україні сприятиме зростанню ВВП на 2% протягом наступних років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті