Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
ЄБРР уважно слідкує за ситуацією навколо ПриватБанку та Гонтаревої

ЄБРР уважно слідкує за ситуацією навколо ПриватБанку та Гонтаревої

В банку очікують «правильних речей із відстеження коштів, які було вкрадено з банку» і, звісно ж, що «цей банк не буде повернено колишнім власникам»

ЄБРР уважно слідкує за ситуацією навколо ПриватБанку та Гонтаревої
фото www.flickr.com/photos/124360680@N02

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) уважно спостерігає за ситуацією навколо ПриватБанку та подіями, пов'язаними з екс-головою НБУ Валерією Гонатревою. Про це заявив віцепрезидент ЄБРР Алан Пію, передає DW.

«Ми очікуємо від української влади правильних речей із відстеження коштів, які було вкрадено з банку і, звісно ж, ми очікуємо, що цей банк не буде повернено колишнім власникам. Це саме те, що я почув від президента Зеленського на зустрічі з ним. Я не маю підстав сумніватися в його готовності це зробити. Водночас ми пильні. Ми судимо за справами…  ми відстежуємо ситуацію надзвичайно ретельно», – сказав він.

За словами Пію, під час зустрічі Зеленський дав зрозуміти, що він усвідомлює: події навколо Гонтаревої – прямий виклик українській владі, іміджу країни та іміджу його самого. 

«Я переконаний, що він розуміє це», – додав банкір.

 При цьому віцепрезидент ЄБРР зазначив, що реакція Зеленського на події, пов'язані з Валерією Гонтаревою, була запізнілою, проте озвучена ним на цьому тижні позиція досить чітка.

«Коли ми зустрілися у вівторок, це був перший пункт порядку денного, який він вніс. Він сам, я не питав його», – наголосив віцепрезидент ЄБРР.

Пію повідомив, що цього року ЄБРР інвестував у проєкти в Україні один мільярд доларів.

«На цьому тижні, за випадковим збігом, наші інвестиції в країну в 2019 році перевищили один мільярд доларів у поточному році. І до кінця року ми збираємося інвестувати ще більше», – повідомив Пію.

Нагадаємо: колишня голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що вночі 17 вересня спалили її будинок у селі Гореничі під Києвом.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що «чекає від відповідних відомств якнайшвидшого розкриття» підпалу будинку та назвав подію «провокацією». Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зі свого боку наголосив, що підпал будинку ексочільниці НБУ є «неприпустимим проявом кримінального тиску».

Сама Гонтарева назвала «нісенітницею» слова своїх опонентів, які припускають, що вона сама організувала підпал будинку й автомобіля невістки, щоб отримати політичний притулок у Великій Британії та уникнути слідства в Україні.

Видання FT опублікувало інтерв’ю прем’єр-міністра Олексія Гончарука, в якому він розповів,що президент Володимир Зеленський планує досягти «компромісу» з Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку.

Пізніше Гончарук заявив, що український уряд жодних перемовин з цього приводу ні з ким не веде. Він додав, що уряд уважно вивчає ситуацію навколо ПриватБанку (в тому числі і перемовини з колишніми його власниками, які проводились попередньою незалежною наглядовою радою банку). 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті