Захворіло у світі
5,453,784
Померло у світі
345,721
Вилікувалось у світі
2,191,310
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Чужі зарядки для смартфона небезпечні: хакери навчилися передавати через них віруси

Чужі зарядки для смартфона небезпечні: хакери навчилися передавати через них віруси

Так само небезпечними можуть бути станції для підзарядки через USB в громадських місцях

Чужі зарядки для смартфона небезпечні: хакери навчилися передавати через них віруси
фото pixabay.com

Експерти з кібербезпеки попереджають, що не варто використовувати сторонню зарядку для свого смартфона від незнайомих осіб.

Чарльз Хендерсон, керуючий партнер і керівник X-Force Red в IBM Security, пояснює, що одне з нещодавніх досягнень хакерів – впроваджувати в дроти для зарядки віруси, які дозволяють віддалено захоплювати смартфони і комп'ютери, пише Forbes.

У серпні на щорічній «хакерській конференції» DEF CON Hacking Conference в Лас-Вегасі  хакер, відомий як MG, продемонстрував провід від iPhone, який він допрацював. Підключивши за допомогою цього дрота iPod до комп'ютера Mac, хакер віддалено дізнався IP-адреси дроту і через нього отримав контроль над комп'ютером. MG зазначив, що пізніше він міг би так само віддалено «вбити» впроваджений вірус і стерти всі сліди його існування. У підприємливого хакера навіть був запас так званих дротів O.MG, які він продавав по $200.

Хендерсон пояснює, що зараз шкідливі дроти ще слабко поширені. «Тому що атаку такого роду важко масштабувати, – каже він. – Загалом, якщо ви зіткнулися з подібним, це була прицільна атака».

«Але навіть якщо ми ще не спостерігали масштабну атаку, не варто думати, ніби такого і не станеться, тому що схема точно працює, – каже Хендерсон. – Технологія компактна і коштує дешево. І буде ставати тільки дешевшою».

За словами Хендерсона, ще більш серйозна загроза, ніж заражені дроти, – це станції для підзарядки через USB, які зустрічаються в громадських місцях на зразок аеропортів.

«Ми знаємо про кілька випадків, коли станції для підзарядки зламували – маються на увазі станції для підзарядки з USB-портами».

«Обережність щодо всього, що ви підключаєте до своїх пристроїв, – це елементарна IT-гігієна, – каже Хендерсон. – У випадку з комп'ютерами передати дріт – це як передати пароль, тому що саме такий рівень доступу ви надаєте».

Багато мандрівників знають, що в скрутну хвилину на ресепшені готелю часто можна знайти ящик з дротами, які забули інші постояльці. Не піддавайтеся спокусі, каже Хендерсон. «Якби на ресепшені був ящик нижньої білизни, хіба б ви її наділи?»

Раніше повідомлялося, що у смартфонах на Android була виявлена критична вразливість, яка відкриває зловмисникам доступ до електронної пошти власників смартфонів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті