Росія та Китай ветували резолюцію ООН про перемир’я в Сирії
Проект про перемир’я в Ідлібі запропонували ФРН, Бельгія і Кувейт

Росія і Китай скористалися правом вето, заблокувавши в Раді Безпеки ООН резолюцію про перемир'я в сирійській провінції Ідліб. На голосуванні, запропонованому Німеччиною, Бельгією і Кувейтом проект документа було відхилено. Про це повідомляє DW.
При цьому резолюцію підтримали 12 держав, ще одна країна – Екваторіальна Гвінея – утрималася.
Крім того, на засіданні було відхилено і російсько-китайський варіант проекту сирійської резолюції. Його підтримали дві країни, відхилили дев'ять, ще чотири утрималися.
«Німеччина шкодує про те, що РБ ООН не ухвалила резолюцію про гуманітарну кризу в Ідлібі. Ми як і раніше вважаємо своїм обов'язком пошук вирішення цієї проблеми і захист сирійського народу», – заявила німецька місія в ООН.
У свою чергу постпред РФ при ООН Василь Небензя назвав засідання по Сирії «навмисним шоу, метою якого було розважити міжнародне співтовариство ще одним російським вето». Він звинуватив авторів резолюції в спробах уявити терористів в Сирії «в якості дерадікалізованої опозиції».
«Фаза збройного протистояння в рамках сирійської кризи фактично завершена. Дійсно зацікавлені в політичному врегулюванні сили приєдналися до цього процесу», – стверджував він.
За даними Сполучених Штатів, Росія накладає вето в 13-й раз в Радбезі ООН при прийнятті рішень по сирійському конфлікту.
У проекті резолюції Німеччини, Бельгії та Кувейту вказувалося на необхідність негайно припинити зіткнення сторін. Передбачалося, що режим припинення вогню вступить в силу в опівночі 21 вересня. Його мета – «уникнути погіршення і без того катастрофічної ситуації» в провінції Ідліб.
Російсько-китайський проект документа також закликає до припинення бойових дій. Однак в ньому пропонується не поширювати режим припинення вогню на військові операції проти осіб або груп, «пов'язаних з терористичними угрупованнями».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].