Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Росія та Китай ветували резолюцію ООН про перемир’я в Сирії

Росія та Китай ветували резолюцію ООН про перемир’я в Сирії

Проект про перемир’я в Ідлібі запропонували ФРН, Бельгія і Кувейт

Росія та Китай ветували резолюцію ООН про перемир’я в Сирії
фото www.flickr.com/photos/syriafreedom

Росія і Китай скористалися правом вето, заблокувавши в Раді Безпеки ООН резолюцію про перемир'я в сирійській провінції Ідліб. На голосуванні, запропонованому Німеччиною, Бельгією і Кувейтом проект документа було відхилено. Про це повідомляє DW.

При цьому резолюцію підтримали 12 держав, ще одна країна – Екваторіальна Гвінея – утрималася.

Крім того, на засіданні було відхилено і російсько-китайський варіант проекту сирійської резолюції. Його підтримали дві країни, відхилили дев'ять, ще чотири утрималися.

«Німеччина шкодує про те, що РБ ООН не ухвалила резолюцію про гуманітарну кризу в Ідлібі. Ми як і раніше вважаємо своїм обов'язком пошук вирішення цієї проблеми і захист сирійського народу», – заявила німецька місія в ООН.

У свою чергу постпред РФ при ООН Василь Небензя назвав засідання по Сирії «навмисним шоу, метою якого було розважити міжнародне співтовариство ще одним російським вето». Він звинуватив авторів резолюції в спробах уявити терористів в Сирії «в якості дерадікалізованої опозиції».

«Фаза збройного протистояння в рамках сирійської кризи фактично завершена. Дійсно зацікавлені в політичному врегулюванні сили приєдналися до цього процесу», – стверджував він.

За даними Сполучених Штатів, Росія накладає вето в 13-й раз в Радбезі ООН при прийнятті рішень по сирійському конфлікту.

У проекті резолюції Німеччини, Бельгії та Кувейту вказувалося на необхідність негайно припинити зіткнення сторін. Передбачалося, що режим припинення вогню вступить в силу в опівночі 21 вересня. Його мета – «уникнути погіршення і без того катастрофічної ситуації» в провінції Ідліб.

Російсько-китайський проект документа також закликає до припинення бойових дій. Однак в ньому пропонується не поширювати режим припинення вогню на військові операції проти осіб або груп, «пов'язаних з терористичними угрупованнями».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті