Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Росія припинить обмін фінансовою інформацією з Великобританією

Росія припинить обмін фінансовою інформацією з Великобританією

В березні 2019 до аналогічного кроку вдався Лондон

Росія припинить обмін фінансовою інформацією з Великобританією
фото pixabay.com

У відповідь на відмову Лондона автоматично обмінюватися фінансовою інформацією з РФ Москва вживає аналогічних заходів. На порталі проектів нормативних актів був опублікований проект документа, згідно з яким Великобританія повинна бути виключені з переліку країн, з якими Федеральна податкова служба (ФПС) обмінюється фінансовою інформацією в автоматичному режимі. Про це повідомляє DW.

Відповідний наказ може вступити в силу з початку 2020 року. Таким чином, Росія з цього моменту не буде передавати Сполученому Королівству дані про банківські рахунки британців в Росії за єдиним міжнародним стандартом (CRS) в рамках багатосторонньої угоди під егідою Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Проект нового списку держав, готових обмінюватися фінансовою інформацією з РФ, включає 88 країн і територій.

Як зазначають росЗМІ, відмова від автоматичного обміну фінансовими даними з Великобританією має значення для росіян, які є бенефіціарними власниками рахунків в британських банках. Їх не торкнуться пільги, які з 2020 року вводяться в РФ відповідно до нового закону про валютне регулювання і валютний контроль.

Нова норма звільняє валютних резидентів РФ від всіх обмежень по закордонних рахунках на території країн ОЕСР і Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (ФАТФ). Після припинення автообміну з Лондоном росіяни з рахунками в британських банках як і раніше будуть зобов'язані подавати російським податковим органам звіти про рух коштів.

У березні 2019 року стало відомо про те, що Лондон виключив РФ з аналогічного списку країн. Тим часом, за даними експертів, Великобританія входить до трійки найбільш популярних країн, в яких росіяни розміщують свої активи (по числу відкритих рахунків).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті