Україна погодилася на чітко виписані формулювання «формули Штайнмаєра» – Пристайко

Україна погодилася на чітко виписані формулювання «формули Штайнмаєра» – Пристайко

Також Пристайко прокоментував думку міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, що Україна зірвала узгодження формули

Україна погодилася на чітко виписані формулювання 	«формули Штайнмаєра» – Пристайко
Вадим Пристайко
Фото: УНІАН

Україна погодилася на чітко виписані формулювання, які обговорювали радники стосовно «формули Штайнмаєра». Про це розповів міністр закордонних справ Вадим Пристайко у інтерв'ю Європейській правді.

«Взагалі ця формула обговорювалася ще з 2015 року і знайшла відображення в листі двох міністрів – німецького і французького. І це те, що у нас широко називається «формулою Штайнмаєра», – відмітив Пристайко. 

За словами мінстра, у вересні 2019 року, радники «нормандської четвірки» погодили не «формулу Штайнмаєра», а погодили інше чітке формулювання. В ньому також йдеться, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам.

«Як бачите, жодних ідей про кордон, про наявність чи відсутність збройних формувань це формулювання не визначає. І про те, що Пристайко погодився на проведення виборів під дулами автоматів Калашникова, там також нічого немає», – зазначив міністр закордонних справ.

Також Пристайко прокоментував думку міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, що Україна зірвала узгодження формули.

«В середу в Мінську тристороння контактна група дійсно не виконала вказівку «нормандської четвірки» про письмове узгодження тексту цієї формули. Вони справді мали це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій тристоронній контактній групі. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть опрацьовані пізніше,» – розповів Пристайко.

Міністр відмітив, що можливо, до цього тексту, який обговорюється на тристоронній контактній групі, буде щось додано або забрано – бо саме для цього їм і передали цей текст, щоб вони з ним працювали. У що він перетвориться – чи він залишиться без змін, чи щось буде додано – це має вирішити тристороння контактна група.

Окрім цього Притайко розповів чи буде щось змінюватися у формулі та як саме: «Безумовно, ми хочемо щось змінити. Ми ж розуміємо, що те загальне формулювання, про яке ми домовилися, викликає дуже багато трактувань. Це завжди відбувається на мінських переговорах – усі починають трактувати по-своєму, щоб ти не підписав, яке б слово ти не використав».

Він додав, що зараз це не задача ані «нормандської четвірки», ані МЗС – ця задача передана тристоронній контактній групі. От як вони переформулюють більш точно, ми тоді отримаємо, подивимося, що сталося з нашою пропозицією і чи можемо ми це пропонувати лідерам для того, щоб вони зустрічалися.

Нагадаємо: 18 вересня на зустрічі радників лідерів країн «нормандського формату» було обговорено «формулу Штайнмаєра» щодо дії закону про особливий статус Донбасу та розведення військ на трьох ділянках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті