Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Рада ухвалила в цілому закон про підтримку кінематографії

Рада ухвалила в цілому закон про підтримку кінематографії

Ним передбачено повертати частину витрат на створення фільмів лише іноземним інвесторам

Рада ухвалила в цілому закон про підтримку кінематографії
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому закон про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні (№1058). Таке рішення підтримали 252 народних депутатів, проти висловились – 5, не голосували – 34, передає кореспондент Mind.

Згідно з пояснювальною запискою, законом передбачається  внести зміни до закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» і законодавчо уточнити умови та порядок надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві кінофільму в Україні.

Єдиним суб’єктом, який може претендувати на повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві (створенні) фільму в Україні, є іноземний суб’єкт кінематографії. Передбачається, що обов’язковою умовою отримання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму, є відсутність серед його власників, учасників, акціонерів, а також посадових осіб, резидентів України.

«Зазначене положення має суттєво знизити відповідні корупціогенні ризики», – переконані автори законопроекту.

Крім того, у законі передбачена можливість для іноземного суб’єкта кінематографії додатково отримати п’ять  відсотків загального обсягу кваліфікованих витрат у випадках, якщо фільм базується на українському літературному творі, якщо мінімум чотири культурні критерії культурного тесту є виключно українськими, або якщо фільм містить сцени у яких герої (персонажі)  фільму читають книгу (книги)  українського автора та інше.

Варто додати, що виступаючи в парламенті доповідач з даного питання голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що «маленька Грузія цього року залучила іноземних інвестицій від кіно – 25 млн, Литва за чотири роки зробила це у вигляді $40 млн».

Нагадаємо, як писав Mind, 12 вересня Рада ухвалила за основу законопроект про зміну закону про державну підтримку кінематографії. Також тоді парламент змінив Бюджетний кодекс, передбачивши обов’язковість державного фінансування української кінематографії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті