Рада ухвалила в цілому закон про підтримку кінематографії
Ним передбачено повертати частину витрат на створення фільмів лише іноземним інвесторам

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому закон про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні (№1058). Таке рішення підтримали 252 народних депутатів, проти висловились – 5, не голосували – 34, передає кореспондент Mind.
Згідно з пояснювальною запискою, законом передбачається внести зміни до закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» і законодавчо уточнити умови та порядок надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві кінофільму в Україні.
Єдиним суб’єктом, який може претендувати на повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві (створенні) фільму в Україні, є іноземний суб’єкт кінематографії. Передбачається, що обов’язковою умовою отримання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму, є відсутність серед його власників, учасників, акціонерів, а також посадових осіб, резидентів України.
«Зазначене положення має суттєво знизити відповідні корупціогенні ризики», – переконані автори законопроекту.
Крім того, у законі передбачена можливість для іноземного суб’єкта кінематографії додатково отримати п’ять відсотків загального обсягу кваліфікованих витрат у випадках, якщо фільм базується на українському літературному творі, якщо мінімум чотири культурні критерії культурного тесту є виключно українськими, або якщо фільм містить сцени у яких герої (персонажі) фільму читають книгу (книги) українського автора та інше.
Варто додати, що виступаючи в парламенті доповідач з даного питання голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що «маленька Грузія цього року залучила іноземних інвестицій від кіно – 25 млн, Литва за чотири роки зробила це у вигляді $40 млн».
Нагадаємо, як писав Mind, 12 вересня Рада ухвалила за основу законопроект про зміну закону про державну підтримку кінематографії. Також тоді парламент змінив Бюджетний кодекс, передбачивши обов’язковість державного фінансування української кінематографії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].