Рада ухвалила за основу законопроект про зміну закону про державну підтримку кінематографії

Рада ухвалила за основу законопроект про зміну закону про державну підтримку кінематографії

Також парламент змінив Бюджетний кодекс, передбачивши обов’язковість державного фінансування української кінематографії

Рада ухвалила за основу законопроект про зміну закону про державну підтримку кінематографії
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив за основу проект закону «Про внесення змін до закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні» (1058). За таке рішення проголосували 285 народних депутатів, проти -1, утримались – 36, не голосували – 73, передає корреспондент Mind.

Цим документом пропонується уточнити умови та порядок надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві кінофільму в Україні.

Також чітко визначається, що єдиним суб’єктом, який може претендувати на повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві (створенні) фільму в Україні, є іноземний суб’єкт кінематографії. Передбачається, що обов’язковою умовою отримання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму, є відсутність серед його власників, учасників, акціонерів, а також посадових осіб, резидентів України. Зазначене положення має суттєво знизити відповідні корупціогенні ризики.

Законопроект пропонує надавати можливість іноземному  суб’єкту кінематографії додатково отримати 5 відсотків загального обсягу кваліфікованих витрат у випадках, якщо фільм базується на українському літературному творі, якщо мінімум чотири культурні критерії культурного тесту є виключно українськими, або якщо фільм містить сцени у яких герої (персонажі)  фільму читають книгу (книги)  українського автора та інше.

Також депутати ВР ухвалили вцілому закон проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії (№1074). За таке рішення проголосували 325 народних депутатів, не голосували – 71.

У пояснювальній записці зазначається, що цим законом вносяться зміни до Бюджетного Кодексу, «якими передбачається забезпечити стабільне фінансування кінематографії в Україні шляхом закріплення захищених статей державного бюджету та змінити підходи до державного фінансування  галузі кінематографії, а також створити відповідні механізми для залучення приватних коштів в зазначену галузь».

Передбачається, що його ухвалення призведуть до збільшення кількості фільмів, які будуть вироблені в Україні, до розвитку сучасної інфраструктури для виробництва телевізійних фільмів та телевізійних серіалів, а також залучення іноземних інвестицій у галузі кінематографії в Україні, та до збільшення робочих місць, а також надходжень до бюджету за рахунок виробництва кінопродукції в Україні.

Як повідомляв Mind, уряд може зменшити квоти на україномовний контент на радіо та телебаченні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло