Захворіло у світі
1,203,923 особи
Померло у світі
64,795 осіб
Вилікувалось у світі
247,273 особи
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Зміна позиції Путіна по клімату є «холодним розрахунком» – Bloomberg

Зміна позиції Путіна по клімату є «холодним розрахунком» – Bloomberg

Раніше він заявляв, що до глобального потепління потрібно «пристосовуватися»

Зміна позиції Путіна по клімату є «холодним розрахунком» – Bloomberg

Владімір Путін раніше заявляв, що до глобального потепління потрібно «пристосовуватися», але нещодавно стало відомо, що він готується ратифікувати Паризьку угоду по клімату. Про це пише агентство Bloomberg.

Таке рішення прийняте, незважаючи на заперечення пов'язаних з металургією і енергетикою бізнесменів, кажуть в оточенні президента РФ.

За даними агентства, ратифікація угоди відбудеться через постанову уряду та може збігтися у часі з проведенням саміту ООН зі зміни клімату, який почнеться в понеділок, 23 вересня.

Таким чином, ратифікація угоди в обхід Державної думи дозволить уникнути заперечень з боку депутатів, які підтримують тих, хто не схвалює положення договору. Серед них – пов'язані з металургією і енергетикою бізнесмени.

Додамо, що Путін ніколи не погоджувався з ідеєю про те, що глобальне потепління насамперед пов'язано з діяльністю людини, відзначає Bloomberg.

Так, у 2017 році, коли Росія вже підписала Паризьку угоду, він заявляв, що глобальне потепління почалося ще до 1930-х років, коли «антропологічні фактори» впливали на природу мінімально. Він підкреслював, наприклад, що танення льодовиків відкриває нові можливості для створення судноплавних шляхів, і відзначав, що до зміни клімату потрібно «пристосовуватися».

Агентство зазначає, що є безліч чинників, що вплинули на зміну позиції Путіна з питання клімату за останні два роки. Про них розповіли залучені в обговорення цього питання чиновники. Серед іншого, це «персональне лобіювання» з боку лідерів європейських держав – особливо Німеччини, Франції та скандинавських країн.

Крім цього, зміна позиції Путіна пов'язана з «холодним розрахунком». Джерела Bloomberg відзначають, що навіть прес-секретар президента Дмитро Пєсков підтвердив, що прийняття умов Паризької угоди не означає згоди Путіна з науковими ідеями, на яких воно грунтується.

До того ж РФ уже стикається з проблемами через західні санкції та не може дозволити собі ігнорувати вимоги інших країн в сфері екології, підкреслює Bloomberg. Держави по всьому світу просувають «зелену» торгівлю, і якщо Росія ігноруватиме нові стандарти, то її експорт буде обкладатися дуже високими податками.

Агентство нагадало про опублікований в січні лист Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП). В ньому президент РСПП Олександр Шохін відзначав, що російські виробники зацікавлені в ратифікації Паризької угоди, оскільки «відсутність національних зобов'язань і держрегулювання діяльності з протидії зміні клімату може служити приводом до введення економічних обмежень відносно російських компаній» і призведе до зниження їх конкурентоспроможності і зайвим витратам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію