Через АЧС світове поголів’я свиней скоротилось на 17%
Ці втрати еквівалентні середньорічному споживанню свинини для понад 1 млрд людей

Негативний вплив африканської чуми свиней (АЧС) став найбільш відчутним з серпня 2018 року, коли перші спалахи хвороби зафіксували в Китаї. У 2019 році спостерігається подальша ескалація поширення вірусу, вплив якого стане відчутним не тільки для виробників, перевізників та переробників свинини але і кінцевих споживачів. Про це повідомляє Асоціація свинарів України (АСУ), передає AgroPortal.
Як зазначається, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ) з 2016 року і до сих пір – вірус АЧС поширився на 54 країни світу.
Зараз вільними від хвороби залишаються американські континенти і Австралія. Хоча перші випадки захворювання і виявили в Африці, проте, найбільших втрат вона заподіяла в країнах Азії. Так, Міністерство сільського господарства Китаю заявило про скорочення поголів'я свинини більш 32,2% в липні в порівнянні з відповідним періодом минулого року. А у В'єтнамі, де перший випадок хвороби виявили в лютому 2019, в ході ерадикації ліквідували вже більше 4,5 млн свиней.
«Сукупні втрати поголів'я свиней, за вісім місяців 2019 року в країнах в цілому перевищують 130 млн голів, що становить 17% від сукупної кількості цих тварин в світі. Такі величезні втрати еквівалентні 19 млн тонн свинини забійної маси або ж – середньорічним споживанням свинини для більш 1 млрд людей », – відзначають експерти.

Нагадаємо: на початку цього місяця на свинофермі на Львівщині знищили 72 600 свиней з метою недопущення поширення збудника африканської чуми свиней.
:
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].