Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
Зеленський підписав закон про імпічмент

Зеленський підписав закон про імпічмент

Процедура ініціюватиметься більшістю конституційного складу ВР

Зеленський підписав закон про імпічмент
Президент Володимир Зеленський
Фото: УНІАН\ Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський підписав закон про імпічмент. Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.

Цей законопроект передбачає, що процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради.

Також, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть народні депутати (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Крім того законопроект передбачає: захист прав, свобод і законних інтересів глави держави у процедурі імпічменту забезпечуватимуть захисники президента; спеціальна тимчасова слідча комісія готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину; пленарне засідання Верховної Ради, на якому розглядатимуться вказані висновки і пропозиції, буде відкритим (за винятком випадків, коли висновки і пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю).

Крім того, після ухвалення ВР рішення про звинувачення президента, Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду України для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента України з поста в порядку імпічменту та Верховного Суду для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Рішення про усунення президента з поста в порядку імпічменту прийматиметься лише у разі, якщо висновки КСУ та Верховного Суду засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.

Законопроєктом також передбачається, що відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

У разі ж неприйняття парламентом постанови про усунення президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту вибачиться перед головою держави.

Нагадаємо, як писав Mind, 10 вересня 2019 року народні депутати ухвалили проєкт закону про імпічмент президента (1012). За таке рішення проголосували 2547 депутатів, проти – 73,  утримались – 55, не голосували 31 народних депутатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті