Рада ухвалила проект закону про імпічмент

Рада ухвалила проект закону про імпічмент

Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради

Рада ухвалила проект закону про імпічмент
Фото: УНІАН

Народні депутати ухвалили проект закону про імпічмент президента (1012). За таке рішення проголосували 2547 депутатів, проти – 73,  утримались – 55, не голосували 31 народних депутатів, передає кореспондент Mind.

Як зазначається в пояснювальній записці, що супроводжує документ, цей законопроект передбачає, що процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради.

Також, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть народні депутати (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Крім того законопроект передбачає: захист прав, свобод і законних інтересів глави держави у процедурі імпічменту забезпечуватимуть захисники президента; спеціальна тимчасова слідча комісія готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину; пленарне засідання Верховної Ради, на якому розглядатимуться вказані висновки і пропозиції, буде відкритим (за винятком випадків, коли висновки і пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю).

Крім того, після ухвалення ВР рішення про звинувачення президента, Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду України для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту та Верховного Суду для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Рішення про усунення президента з поста в порядку імпічменту прийматиметься лише у разі, якщо висновки КСУ та Верховного Суду засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України;

Законопроектом також передбачається, що відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

У разі ж неприйняття парламентом постанови про усунення президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту вибачиться перед головою держави.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, цей законопроект на розгляд парламенту подав президент Володимир Зеленський 29 серпня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті