Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
«Нас не чекають в НАТО»: представниця уряду в ВР сумнівається у курсі України щодо вступу в альянс

«Нас не чекають в НАТО»: представниця уряду в ВР сумнівається у курсі України щодо вступу в альянс

На її думку, РФ навряд чи колись це дозволить

«Нас не чекають в НАТО»: представниця уряду в ВР сумнівається у курсі України щодо вступу в альянс
фото www.facebook.com/NATOinUkraine/

Народний депутат України, фракція партії «Слуга народу», а також голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук в інтерв’ю телеканалу 112 заявила,що Україну в НАТО не чекають, а Європа діє, враховуючи думку Кремля.

«Ми говоримо і часто піддаємо себе критиці, але повинні говорити людям правду. Нас не чекають в НАТО. Швидше, Грузію візьмуть. І я була дуже здивована, тому що в 2008 році Грузія і Україна мали однакову можливість отримати ПДЧ. Ми жертви агресії, і сьогодні серйозно стоїть питання про включення Грузії в НАТО, а про Україну взагалі питання не стоїть», – сказала вона.

«Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в закриті двері і втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають. Нам треба рухатися, ставати міцнішими, більш злагоджено. У нас є програми співпраці, все. Але чомусь в Грузії це одна частина роботи, а у нас – інша. І навіть про політичну частини йдеться. Я розумію – Грузія менше, набагато. У нас завжди обсяги не в нашу користь: нас багато, ми чи не найбільші в Європі, якщо говорити територіально. З одного боку, це величезний плюс, а з іншого – багато маленьких мінусів. Сподіваюся, що цей баланс буде знайдений», – додала Верещук.

За її словами Європа співпрацює з Україною, рахуючись з думкою Кремля.

«Я далека від думки, що РФ хоча б колись нам «дозволить», якщо таке слово можна застосувати до суверенної незалежної держави, вступити в НАТО. Повинна змінитися парадигма. Повинно змінитися, напевно, саме НАТО, щоб дозволити вступити Україні, незважаючи на думку Росії. Як цю дилему вирішити? Як зробити? Я завжди була прихильником Фінляндії, яка пояснює, чому не вступає в НАТО. Вони можуть собі це дозволити інституційно, у них є прекрасні програми, які діють з НАТО. Вони, напевно, глибше інтегровані в НАТО, ніж деякі країни НАТО, наприклад Угорщина або Австрія. Але вони кажуть: ми навіть до Конституції це не будемо записувати, нам не потрібні проблеми з Росією»,- пояснила представниця уряду в Раді.

Верещук наголосила, що «ми знаємо, ким і чим є Росія» і «не вступатимемо в НАТО, якщо це стане конфліктогеном з Росією».

Вона нагадала, що попередня влада розраховувала подавати заяву в НАТО в 2023 році.

«А ніхто не прийматиме заявку, тому що це теж формальна процедура, якій передує дуже багато роботи. Отже, заспокоїтися, збалансуватися, визначити свої пріоритети, як в обороноздатності, так і в інших напрямках, і керуватися. І нехай приходить НАТО в Україну: зі своїми стандартами, своєю розвиненістю. Немає країни НАТО, яка була б не розвинена інституційно, економічно, політично, демократично. Тому все це перед нами», – додала вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті