Генпрокурор США доручив Мін'юсту відкрити антимонопольне розслідування проти Facebook

Генпрокурор США доручив Мін'юсту відкрити антимонопольне розслідування проти Facebook

Аналогічне розслідування відносно компанії вже почала Федеральна торгова комісія (FTC) США

Генпрокурор США доручив Мін'юсту відкрити антимонопольне розслідування проти Facebook
фото pixabay.com

Міністерство юстиції США почне розслідування проти Facebook в зв'язку з передбачуваними порушеннями антимонопольного законодавства. Відповідне доручення дав американський генпрокурор Вільям Барр. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на американські ЗМІ.  

Агентство відзначає, що аналогічне розслідування відносно компанії вже почала Федеральна торгова комісія (FTC) США. Крім того, діяльність медіагіганта вже розслідують генпрокурори ряду американських штатів і судовий комітет Палати представників Конгресу США.

За словами джерела, Мін'юст і FTC вивчатимуть різні аспекти діяльності Facebook.

Як пояснюється, в травні FTC і Мін'юст США поділили між собою юрисдикції над американськими IT-гігантами. Так, розслідуванням проти Facebook і Amazon зайнялася FTC, а Alphabet і Google потрапили під юрисдикцію Мін'юсту. Тепер, за твердженням джерела, Барр захотів отримати нагляд за Facebook, і угода була переглянута.

Одне з джерел пояснило це прагненням відомства Барра забезпечити виконання антимонопольного законодавства в США, особливо з урахуванням стурбованості з приводу технологічних платформ.

У липні повідомлялося, що Мін'юст США почав антимонопольну перевірку найбільших американських інтернет-компаній. Тоді відомство не конкретизував, проти яких компаній планується відкрити розслідування.

Як повідомлялось, на початку вересня кілька генеральних прокурорів штатів США проведуть розслідування щодо компанії Facebook, щоб перевірити, чи не обмежує соцмережа конкуренцію і чи не наражає користувачів на загрози.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті