США відправлять в Литву 500 військових, що має стати сигналом для РФ

США відправлять в Литву 500 військових, що має стати сигналом для РФ

Трамп демонструє свою прихильність східному флангу Європи та готовність протистояти загрозам з боку РФ

США відправлять в Литву 500 військових, що має стати сигналом для РФ
фото www.flickr.com/photos/ccdet/5455591045

США в жовтні на півроку відправлять в Литву 500 військових, повертаючись до Прибалтики, де в перший раз розмістили контингент в 2014 році після анексії Москвою Криму. Про це повідомляє Reuters.

Військова присутність США, що є частиною більш широких заходів стримування з боку НАТО, ймовірно, запевнить союзників Вашингтона в регіоні в тому, що президент США Дональд Трамп зберігає прихильність східному флангу Європи, незважаючи на нещодавнє скорочення Пентагоном європейських оборонних проектів.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Посил в тому, що американські сили можуть прибути куди і коли вони можуть бути необхідні, з силами, які можуть бути необхідні», – сказав міністр оборони Литви Раймондас Каробліс.

«США роблять вибір на користь поліпшення мобільності своїх сил, на противагу постійної присутності», – додав він.

США інвестують в Європу для протидії можливій агресії з боку Росії, виділяючи кошти на навчання, модернізацію військових баз і зберігання американської техніки, але Трамп також закликає союзників збільшити витрати на оборону.

Москва каже, що не збирається втручатися в Прибалтику або в Польщу, і звинувачує НАТО в дестабілізації Європи переміщенням сил ближче до російських кордонів.

Новий американський контингент привезе 30 танків «Абрамс», 25 БМП «Бредлі» і 70 інших машин.

Як повідомлялось, військовослужбовці США покинуть Литву після навчань навесні 2020 року, відпрацювавши оборону так званого Сувалкського коридору – єдиного сухопутного коридору між Прибалтикою і іншою частиною НАТО.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло