Помер екс-президент Франції Жак Ширак

Помер екс-президент Франції Жак Ширак

Жак Ширак був президентом Франції з 1995 по 2007 роки

Помер екс-президент Франції Жак Ширак
Жак Ширак
фото POOL/AFP/File / PATRICK KOVARIK

Колишній президент Франції Жак Ширак помер у четвер 26 вересня, у віці 86 років. Про це повідомляє агентство AFP з посиланням на заяву близьких.

«Президент Жак Ширак мирно помер сьогодні вранці в колі своєї сім'ї», – цитує Franceinfo слова чоловіка доньки Ширака Клод.

У травні 2005 року Ширак переніс інсульт. Після того, як він пішов  з поста президента в 2007 році, його неодноразово госпіталізували.

Жак Ширак був 22-м президентом Франції протягом 12 років – з 1995 по 2007 роки. До цього він 18 років працював мером Парижа і очолював уряд Франції у часи президентів Жискара д'Естена і Франсуа Міттерана.

Ширак зайнявся політичною кар'єрою на початку шістдесятих, брав участь в передвиборних кампаніях Шарля Де Голля і Джорджа Помпіду, за президентства останнього став міністром сільського господарства, після смерті Помпіду в 1974 році став лідером голлістського Союзу демократів на захист республіки, і отримав посаду прем'єр-міністра.

Був відправлений у відставку, пішов в опозицію, в 1977 став першим за 100 років мером Парижа, знову очолив уряд при президентстві Міттерана, ставши першим в історії Франції політиком, який очолював кабінет міністрів при двох різних президентах.

У 2017 році прихильники Ширака запропонували висунути його на Нобелівську премію миру.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло