У США занепокоєні переїздом російського банку МІБ в Угорщину і надання йому недоторканності

У США занепокоєні переїздом російського банку МІБ в Угорщину і надання йому недоторканності

Угорські регулятори не зможуть відстежувати діяльність банку

У США занепокоєні переїздом російського банку МІБ в Угорщину і надання йому недоторканності
фото pixabay.com

Переїзд штаб-квартири російського Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) в Угорщину і рішення Будапешта надати імунітет співробітникам банку викликали занепокоєння у групи американських сенаторів, які висловили свої побоювання в листі до посла США в Угорщині, передає Голос Америки.

Зокрема, саноторів цікавить, чи співпрацювали угорські розвідслужби з американською розвідкою при спостереженні за діяльністю МІБ і співробітників, які зараз перебувають в Угорщині.

Угорський уряд надав директорам і співробітникам МІБ дипломатичний імунітет. На банк також не поширюється нагляд угорських регулюючих органів.

Прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана часто критикують за тісні зв'язки з Китаєм і Росією, натомість він заявляє, що хоче покращити відносини з усіма великими державами. 30 жовтня в Угорщину має приїхати Путін.

Президент Дональд Трамп схвально відгукується про жорстку імміграційну політику Орбана, а в ході двосторонньої зустрічі цього року назвав його своїм «близнюком».

«Ми вже писали вам раніше про необхідність відстоювати американські демократичні цінності і інтереси безпеки при взаємодії з автократичним режимом Віктора Орбана, чия близькість з Росією викликає серйозне занепокоєння», – написали сенатори.

За словами сенаторів, вони «глибоко стурбовані» тим, що Угорщина запропонувала перенести на свою територію штаб-квартиру МІБ, який «багато хто вважає підрозділом російських спецслужб і глава якого має давні зв'язки з російською розвідкою від Москви до Будапешта».

«Переїзд МІБ має прямі наслідки для національної безпеки США і союзників по НАТО», – заявляють вони.

Як повідомлялося, Єврокомісія подала до суду на владу Угорщини за закон «Стоп Сорос», тож Будапешту тепер загрожують серйозні фінансові санкції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті