У США занепокоєні переїздом російського банку МІБ в Угорщину і надання йому недоторканності

У США занепокоєні переїздом російського банку МІБ в Угорщину і надання йому недоторканності

Угорські регулятори не зможуть відстежувати діяльність банку

У США занепокоєні переїздом російського банку МІБ в Угорщину і надання йому недоторканності
фото pixabay.com

Переїзд штаб-квартири російського Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) в Угорщину і рішення Будапешта надати імунітет співробітникам банку викликали занепокоєння у групи американських сенаторів, які висловили свої побоювання в листі до посла США в Угорщині, передає Голос Америки.

Зокрема, саноторів цікавить, чи співпрацювали угорські розвідслужби з американською розвідкою при спостереженні за діяльністю МІБ і співробітників, які зараз перебувають в Угорщині.

Угорський уряд надав директорам і співробітникам МІБ дипломатичний імунітет. На банк також не поширюється нагляд угорських регулюючих органів.

Прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана часто критикують за тісні зв'язки з Китаєм і Росією, натомість він заявляє, що хоче покращити відносини з усіма великими державами. 30 жовтня в Угорщину має приїхати Путін.

Президент Дональд Трамп схвально відгукується про жорстку імміграційну політику Орбана, а в ході двосторонньої зустрічі цього року назвав його своїм «близнюком».

«Ми вже писали вам раніше про необхідність відстоювати американські демократичні цінності і інтереси безпеки при взаємодії з автократичним режимом Віктора Орбана, чия близькість з Росією викликає серйозне занепокоєння», – написали сенатори.

За словами сенаторів, вони «глибоко стурбовані» тим, що Угорщина запропонувала перенести на свою територію штаб-квартиру МІБ, який «багато хто вважає підрозділом російських спецслужб і глава якого має давні зв'язки з російською розвідкою від Москви до Будапешта».

«Переїзд МІБ має прямі наслідки для національної безпеки США і союзників по НАТО», – заявляють вони.

Як повідомлялося, Єврокомісія подала до суду на владу Угорщини за закон «Стоп Сорос», тож Будапешту тепер загрожують серйозні фінансові санкції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло