Захворіло у світі
1,504,971
Померло у світі
87,984
Вилікувалось у світі
318,068
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Єврокомісія подала до суду на владу Угорщини за закон «Стоп Сорос»

Єврокомісія подала до суду на владу Угорщини за закон «Стоп Сорос»

Будапешту загрожують серйозні фінансові санкції

Єврокомісія подала до суду на владу Угорщини за закон «Стоп Сорос»
Будапешт, Угорщина
Фото pixabay.com

Єврокомісія подала до Європейського суду позов проти уряду Угорщини, звинувативши його в порушенні умов європейського договору. Причиною стало прийняття в Угорщині пакету законів під загальною назвою «Стоп Сорос», який, зокрема, вводить кримінальну відповідальність за допомогу нелегальним мігрантам в подачі заяв на здобуття притулку і отриманні статусу для перебування в країні, передає Deutsche Welle з посиланням на заяву Брюсселя.

На думку Єврокомісії, Угорщина порушує норми надання притулку та умов прийому біженців. Наприклад, неприйнятним є правило, згідно з якими притулок може бути надано тільки людині, яка в'їхала в Угорщину з країни, де зазнавала переслідувань.

Крім того, Брюссель надіслав Будапешту письмову скаргу через те, що претенденти на здобуття притулку, які перебувають в угорських транзитних зонах, не отримують продуктів харчування. Така вимога є першим кроком до процедури перевірки порушення умов європейського договору.

Угорський парламент прийняв антиміграційні пакет законів під загальною назвою «Стоп Сорос» в червні 2018 року. Вони є частиною кампанії проти неурядових організацій, підтримуваних американським фінансистом Джорджем Соросом. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинувачує фінансиста в бажанні «затопити Європу біженцями» і тим самим позбавити її «християнської і національної ідентичності».

Єврокомісія двічі в липні 2018 і січні 2019 року зверталася до Будапешту через «Стоп Сорос». Позов проти Угорщини до Європейського суду є наступним кроком в процедурі перевірки порушення умов європейського договору. Якщо суд дійде до висновку, що умови договору порушено, він може ввести фінансові санкції проти Угорщини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію