Саудівська Аравія почне видавати туристичні візи жителям 49 країн
До цього відвідування королівства іноземцями було чи не найскладнішим

Саудівська Аравія відкриє свої двері для іноземних туристів. Цей крок – частина програми з диверсифікації економіки і зменшення залежності країни від видобутку нафти. Про це повідомляє ВВС.
Очікується, що вже найближчим часом Саудівська Аравія почне видавати туристичні візи жителям 49 країн. Список влада країни обіцяла опублікувати пізніше.
В уряді країни це вже назвали «історичним кроком». До цього часу Саудівська Аравія вважалася однією з країн, відвідування яких для іноземців є чи не найскладнішим.
Як правило, громадянам іноземних держав візи видавалися в разі, якщо йдеться про паломників, бізнесменів, або людей, які працюватимуть в країні на постійній основі.
Саудівська Аравія сподівається залучити в туристичну індустрію іноземні інвестиції і розраховує, що вже до 2030 року цей сектор економіки приноситиме їй до 10% ВВП.
«Відвідувачі будуть здивовані скарбами, якими ми маємо поділитися – п'ять об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яскрава культура і природа, що захоплює», – заявив міністр туризму Ахмад аль-Хатіб.
Влада обіцяє, що жінки з інших країн, які приїздитимуть до Саудівської Аравії, не повинні будуть носити традиційний арабський одяг, що вкриває все тіло, але все одно – їх проситимуть одягатися «скромно».
Також не буде жодних обмежень для жінок, які відвідуватимуть країну без супроводу чоловіків.
«У нас є культура. Ми віримо, що наші друзі і гості поважатимуть її», – сказав Ахмад аль-Хатіб.
Очікується, що більш детальна інформація щодо правил відвідування і списку країн, громадянам яких видаватимуть туристичні візи, буде оприлюднена у найближчі дні.
З 1938 року, коли в Арабській пустелі було знайдено нафту, Саудівська Аравія стала головною країною-експортером «чорного золота». Завдяки нафтовим прибуткам у країні не було ні податків на прибуток, ні корпоративних податків, в той же час влада давала великі субсидії на продукти харчування та пальне.
Але після різкого падіння цін на нафту в 2014 році, яке призвело до дефіциту бюджету королівства, і прогнозів аналітиків щодо вичерпування її глобальних запасів країна планує перейти на ведення економіки без опори на нафтовидобувну промисловість.
«Перезавантаження» економіки королівства та відхід від нафти заплановано здійснити до 2030 року. Лише транспортна програма плану з реорганізації під назвою Vision 2030 містить 755 ініціатив, які передбачають збільшення вдвічі туристів, побудови сучасного залізничного сполучення та нового аеропорту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].