Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Детективна історія в швейцарському банку: Credit Suisse таємно стежив за колишнім топ-менеджером

Детективна історія в швейцарському банку: Credit Suisse таємно стежив за колишнім топ-менеджером

Екс-співробітник швейцарського банку нещодавно пішов працювати до його головного конкурента

Детективна історія в швейцарському банку: Credit Suisse таємно стежив за колишнім топ-менеджером

Швейцарський банк Credit Suisse опинився в центрі детективного скандалу: з'ясувалося, що він організував стеження за колишнім топ-менеджером Ікбалом Каном, який нещодавно пішов до головного конкурента – UBS Group. Про це пише видання The Wall Street Journal.

Формальним приводом для цього стали побоювання, що він почне переманювати співробітників. Але ситуацію ускладнює те, що у цього банкіра був особистий конфлікт з главою Credit Suisse.

Банк Credit Suisse найняв приватних детективів стежити за колишнім топ-менеджером

Bloomberg називає Кана «банкіром-зіркою», але зазначає, що з невідомих причин у нього виник конфлікт з генеральним директором Credit Suisse Тіджані Тіама, який колись був його наставником.

Відомо, що в січні на вечірці в будинку Тіама під Цюріхом банкіри посварилися, і з того часу напруженість в їх відносинах росла. У лютому під час реорганізації в Credit Suisse Кан не отримав підвищення і через п'ять місяців після нещасливого прийому звільнився. Незабаром він влаштувався в UBS Group на посаду співкерівника з управління активами. Як зазначає Bloomberg, це дає йому можливість в майбутньому претендувати на більш високі посади.

Побоюючись, що Кан може переманити до себе колишніх колег, Credit Suisse звернувся до місцевої охоронної компанію Investigo і найняв детективів для стеження за Каном, пише Bloomberg.

Співробітники Investigo повинні були з'ясувати, з ким зустрічається колишній топ-менеджер Credit Suisse. Так тривало доти, доки Кан не викрив переслідувачів: він помітив їх, коли був з дружиною в діловому районі Цюріха і спробував сфотографувати детективів на телефон.

Після цього банкір звернувся в поліцію, яка незабаром заарештувала трьох співробітників Investigo. В своїй заяві він повідомив, що детективи намагалися відібрати у нього телефон і справа ледь не дійшла до бійки, розповіли джерела Bloomberg.

Своєю чергою Investigo в звіті для Credit Suisse заявило, що на місці був лише один співробітник агентства, до якого Кан підійшов сам і який просто підняв руки, щоб не дати себе сфотографувати.

Прокурори порушили кримінальну справу, а рада директорів Credit Suisse почала розслідування. Крім того, можливі факти шантажу та залякування розслідує кантональна юстиція

Ситуація, що склалася поставила Тіама в хитке становище: кілька банкірів, включаючи колишнього керівника Credit Suisse і UBS Освальда Грюбеля, зажадали його відставки. Грюбель заявив, що подібна поведінка «не є гідною для великого швейцарського банку». Втім, деякі джерела не виключають, що Тіам збереже посаду. Крім нього, увага ради Credit Suisse привернута до операційного директора П'єру-Олів'є Буї, який також ухвалив стеження за Каном, уточнює один зі співрозмовників Bloomberg. У найближчі дні рада банку має вирішити, кого притягнути до відповідальності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті