Іран вимагає від США $50 млрд компенсації за санкції

Іран вимагає від США $50 млрд компенсації за санкції

Рухані не збирається поступатися своїми принципами

Іран вимагає від США $50 млрд компенсації за санкції
фото pixabay.com

Іранська влада вважає, що США повинні відшкодувати їй збитки від санкцій, перш ніж повернутися до переговорів стосовно дотримання Іраном умов ядерної угоди, передає Коммерсант з посиланням на ISNA.

Секретар Ради політичної доцільності Ірану Мохсен Резаї оцінив суму компенсації в $50 млрд. Для відновлення діалогу щодо Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) Тегерану необхідні «відповідні умови», підкреслив Резайе.

Як відомо, Іран і шість світових держав (Росія, США, Британія, Китай, Франція, Німеччина) підписали СВПД в 2015 році. В рамках угоди з Ірану зняли санкції, в обмін на це він мав відмовитися від ядерної програми. У травні 2018-го США вийшли з угоди і ввели проти Ірану санкції, які відтоді кілька разів посилювалися.

Нагадаємо, 24 вересня президент США Дональд Трамп оголосив з трибуни Генасамблеї ООН, що налаштований на жорстке протистояння з Іраном, що не виключає будь-яких сценаріїв.

Напередодні президент Хасан Рухані заявив, що Іран буде готовий до переговорів про ядерну угоду буквально «через годину після зняття санкцій».

За кілька днів до цього Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що Іран приступив до збагачення урану за допомогою покращених центрифуг в порушення договору СВПД.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті