Волкер міг отримувати вигоду під час поставок зброї в Україну – Politico

Волкер міг отримувати вигоду під час поставок зброї в Україну – Politico

Конкретно йдеться про контракти на поставку Києву летального зброї і протитанкових ракетних комплексів Javelin виробництва Raytheon, які були укладені завдяки Волкеру

Волкер міг отримувати вигоду під час поставок зброї в Україну – Politico
фото flickr.com/photos/usembassykyiv/46510915705

Курт Волкер, який, за даними ряду ЗМІ, нещодавно подав у відставку з поста спецпредставника Державного департаменту США по Україні, можливо, лобіював інтереси компанії-виробника озброєнь Raytheon, використовуючи службове становище. Про це повідомляє  інтернет-видання Politico, передає DW.

Конкретно йдеться про контракти на поставку Києву летального зброї і протитанкових ракетних комплексів Javelin виробництва Raytheon, які були укладені завдяки Волкеру, який виступав за активну надання Україні військову допомогу з боку США.

На посаду спецпредставника США по Україні  Волкера призначив колишній глава американського зовнішньополітичного відомства Рекс Тіллерсон 7 липня 2017 року. При цьому, за даними Politico, дипломат поєднував цю роботу з рядом інших оплачуваних посад, зокрема виконавчого директора аналітичного центру McCain Institute. У той же час в біографії Волкера на сайті Держдепу зазначено, що раніше він обіймав також посаду керуючого директора з міжнародних питань лобістської компанії BGR Group. За даними Politico, це було в 2011 і 2012 роках, тобто ще до призначення Волкера на пост спецпредставника США по Україні. Як стверджує видання, посилаючись на відкриті федеральні джерела, компанія Raython роками користувалася послугами з лобіювання, наданими BGR Group. З іншого боку, цей же виробник озброєнь здійснив пожертви на діяльність McCain Institute.

У п'ятницю, 27 вересня, газета The New York Times і американський телеканал CNN з посиланням на джерела одночасно повідомили про відставку Волкера з поста спецпредставника Держдепу США по Україні. При цьому в сюжеті CNN зазначалося, що Волкер пішов у відставку лише через день після того, як була оприлюднена анонімна скарга одного із співробітників розвідки США щодо змісту телефонної розмови Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського, в якому глава Білого дому, можливо, спробував забезпечити втручання України в президентські вибори в США 2020 року.

У цій же скарзі фігурувало й ім'я Волкера, вказує Politico. Як повідомляє видання, дипломат відвідав Київ через день після телефонної розмови, в якому Трамп пропонував Зеленському послуги свого особистого адвоката, Рудольфа Джуліані, для допомоги в проведенні розслідування щодо ймовірного суперника Трампа на прийдешніх президентських виборах Джо Байдена і його сина Хантера. За інформацією автора скарги, Волкер, а також посол США в ЄС Гордон Сондленд, зустрічалися в українській столиці з Зеленським та іншими офіційними особами, щоб пояснити їм суть запиту від Джуліані.

Як пише Politico, Волкер і Сондленд спробували «обмежити збиток» національної безпеки США від спроби Джуліані втрутитися в міжнародну політику, яку той нібито зробив з власної ініціативи. У свою чергу сам Джуліані, в четвер в телеефірі продемонстрував повідомлення, нібито надіслані йому Волкером і підтверджують, що той був обізнаний про діяльність особистого юриста Трампа в Україні.

Офіційного підтвердження відставки Волкера з поста спецпредставника США по Україні з Вашингтона поки не надходило.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло