Кабмін планує зменшити частку держави в банківському секторі до 20%

Кабмін планує зменшити частку держави в банківському секторі до 20%

Планується зменшення відсотку банківських кредитів у гривні

Кабмін планує зменшити частку держави в банківському секторі до 20%
Фото: УНІАН

Уряд планує залучити інвесторів у державні банки і зменшити частку держави у банківському секторі до 20%. Про це йдеться у програмі дій уряду, опублікованій на сайті Верховної Ради.

«Ми залучимо інвесторів у державні банки, щоб зрештою зменшити частку держави до рівня 20% в банківському секторі», – йдеться в програмі дій уряду.

Також уряд має намір сприяти банківському кредитуванню економіки в цілому шляхом створення умов для зменшення вартості кредитних ресурсів та зниження рівня ризиків для кредиторів.

«Для окремих категорій малого та середнього бізнесу (зокрема малим сільськогосподарським товаровиробникам на придбання землі) ми запровадимо фонди часткового гарантування кредитів. Працюватимемо над підвищенням фінансової грамотності бізнесу та громадян, щоб підвищити їх спроможність отримати доступ до фінансових ресурсів», – зазначається в документі.

Також урядовці сподіваються зміцнити інституційну спроможність фінансових регуляторів та працювати над приведенням законодавства з регулювання фінансових інструментів та інвестиційних фондів до директив ЄС та розвитком небанківських фінансових послуг та ринку цінних паперів.

«Створимо умови для наведення Національним банком порядку на ринку небанківських фінансових послуг, що захистить банки від недобросовісної конкуренції. Ми забезпечимо ефективну та прозору співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями і відповідно стрімке збільшення фінансування інвестиційних проектів за рахунок їх підтримки», – обіцяють в Кабміні. 

На думку авторів програми дій уряду, усе це в сукупності дасть змогу банкам та іншим фінансовим установам кредитувати під значно менший відсоток у гривні.

Як раніше писав Mind, на засіданні 29 вересня 2019 року Кабмін затвердив проєкт програми діяльності уряду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло