Уряд планує покращити житлові умови 80% громадян
Також планується щороку збільшувати кількість багатоквартирних житлових будинків на 10%

Кабінет Міністрів планує збільшувати індекс задоволеності громадян житловими умовами на 5% щорічно. Також планується щороку збільшувати кількість багатоквартирних житлових будинків на 10%. Про це йдеться у програмі дій уряду, оприлюдненій на офіційному сайті Верховної Ради.
«Зростання індексу задоволеності громадян житловими умовами на 5% щороку. Збільшення кількості багатоквартирних житлових будинків, які визначилися із формою управління, на 10% щороку», – зазначено в проєкті програми діяльності Кабінету Міністрів.
У документі зазначається, що на сьогодні 57% громадян України не задоволені існуючими житловими умовами «і це проблема, яку уряд не може ігнорувати. Ми прагнемо досягти показника задоволення громадян існуючими житловими умовами на рівні 80% та розв’язати їх ключові проблеми на ринку житла».
Передусім урядовці планують визначити, що саме означає «право на житло», і проаналізувати в чому насправді полягає незадоволення українців у реалізації громадянами конституційного права на житло, щоб знайти реалістичний шлях до вирішення цієї проблеми.
Для громадян, які проживають у багатоквартирних будинках, планується вдосконалити механізми управління, що максимально продовжить строк їх експлуатації. Зокрема буде встановлено порядок «передачі безоплатно у власність співвласникам багатоквартирних житлових будинків земельних ділянок, на яких вони розташовані, а також унормуємо на законодавчому рівні спірні питання управління спільним майном у багатоквартирному будинку».
«Ми переконані, що механізм ефективного управління дасть змогу запровадити вкрай необхідну модернізацію існуючого житлового фонду через спільне співфінансування капітальних ремонтів співвласниками, органами місцевого самоврядування та державою. Для цього ми передбачимо необхідні стимули», – зазначають автори програми.
«Стосовно житла, яке вже не підлягає модернізації, – запропонуємо дієвий механізм комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду. В результаті ми хочемо, щоб щороку кількість об’єктів аварійного житла зменшувалася принаймні на 2%», – також сказано в програмі.
Передбачається, що для громадян, які знаходяться в пошуках свого власного житла, будівництво нового житла стане більш доступним «за рахунок здешевлення вартості кредитних ресурсів (як багатоквартирних будинків, так і об’єктів індивідуального будівництва) та шляхом зниження собівартості будівництва (зменшення адміністративного навантаження на забудовників та стимулювання конкуренції)».
Уряд планує перегляд існуючих бюджетних програм в сфері житлової політики «з метою зміщення державної допомоги в сторону найбільш соціально незахищених верств населення. Бюджетна підтримка буде більш конкретною та спрямованою на конкретні цільові групи громадян».
Крім того планується удосконалити механізм функціонування ринку оренди житла. Це має надати громадянам більше можливостей для реалізації свого права на житло та призвести до розвитку ринку житла і збільшення пропозиції.
«Окрему увагу ми приділимо тим громадянам, які мешкають в гуртожитках на незрозумілих юридичних підставах. Їх права повинні бути захищені. Все це сприятиме підвищенню рівня народжуваності та зменшить рівень тривожності серед населення, що не забезпечене житлом, та сприятиме зменшенню кількості людей, що емігрують з України», – зазначено проекті програми дій уряду.
Також, як писав Mind раніше, у програмі дій уряду передбачено зменшення частку держави в банківському секторі до 20% та зменшення відсотку банківських кредитів у гривні.
Також нагадаємо, що 29 вересня на своєму засіданні уряд затвердив програму дій уряду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].