Тайвань назвав Китай «диктатурою» в 70-ту річницю комуністичної партії
Китай ніколи не полишав ідею приєднати Тайвань навіть з застосуванням військової сили

Уряд Тайваню у вівторок назвав китайську владу «диктатурою» в 70-ту річницю заснування Китайської Народної Республіки, заявивши, що країна є загрозою миру, і намагається знайти виправдання для своєї військової експансії, передає Reuters.
Переможені націоналістичні сили втекли на Тайвань в 1949 році, програвши комуністам громадянську війну. Китай проголосив демократичний Тайвань своєю священною територією і ніколи не відмовлявся від застосування сили, щоб повернути його під контроль Пекіна.
Президент Сі Цзіньпін, виступаючи на військовому параді в Пекіні, присвяченому 70 рокам правління Комуністичної партії, заявив, що Китай «буде продовжувати прагнути до повного возз'єднання зі своїми територіями».
Влада Тайваню, відповідаючи на промову Сі на параді, заявила, що Тайвань ніколи не прийме «одну країну, дві системи», модель автономії, яку мають Гонконг і Макао, оскільки це дозволить Пекіну в кінцевому підсумку завоювати Тайвань.
«Комуністична партія Китаю протягом 70 років зберігає однопартійну диктатуру – концепцію управління, яка порушує цінності демократії, свободи і прав людини, створюючи ризики і проблеми для розвитку материкового Китаю», – йдеться в заяві.
«Його крики про боротьбу за єдність, велике омолодження і об'єднання є лише виправданням військової експансії і серйозно загрожує миру в регіоні, світовій демократії і цивілізації», – прокоментували на Тайвані.
Видання зазначає, що Китай чинить тиск на президента Тайваню Цаю Інг-вен, яку в січні чекає переобрання, вважаючи, що вона хоче просунути офіційну незалежність острова, що є неприпустимим для Пекіна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].