Зеленський анонсував розведення військ ще на двох ділянках

Зеленський анонсував розведення військ ще на двох ділянках

Також президент підтвердив, що українська сторона погодила текст «формули Штайнмайєра»

Зеленський анонсував розведення військ ще на двох ділянках
Володимир Зеленський
фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський під час брифінгу повідомив, що переговорна група по Донбасу домовилась про розведення сил ще на двох ділянках – в Петровькому і Золотому.

«Була досягнута домовленість про початок розведення військ, всіх вітаю з початком, в Петровському і Золотому. Хочу заспокоїти місцеве населення: я особисто гарантую, що ви будете захищені та відведення військових ніяк не вплине на вашу безпеку. Прикладом цього є ситуація Станиці Луганській, де відбулося успішне розведення військ» , – заявив президент.

Також він повідомив, що українська сторона відповіла на лист спецпредставника ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка, що погоджує текст «формули Штайнмайєра».

«Ми відповіли на лист пана Сайдіка, що ми погоджуємо текст «формули Штайнмайєра». Форма повинна бути імплементована в новий закон про особливий статус, якого ще немає», – сказав президент.

«Буде підготовлений новий закон, який розроблятиме парламент у тісній співпраці та публічному обговорення з суспільством. І в цьому новому законі не буде перейдено ніяких «червоних ліній». Саме тому немає і не буде ніколи ніякої капітуляції», – наголосив він.

Також він уточнив, що не варто боятись «страшилок» про «формула Штайнмайєра».

Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, відомий також у суспільстві як закон про особливий статус Донбасу, починає діяти на постійній основі за умови – будь ласка, зараз дуже важливо – за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно Конституції і законодавства України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулись за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів», – пояснив він.

Глава держави запевнив, що виборів «під дулом пістолета не буде».

Раніше у російських ЗМІ з’явилася інформація про те, що 1 жовтня українська делегація нібито вже підписала «формулу Штайнмайера» на переговорах у Мінську

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті