Рада розвантажила велику палату Верховного Суду
Відповыдний закон встановлює два фільтри щоб велика палата Верховного Суду не займалася справами, які вона не повинна розглядати

Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підстав передачі справи на розгляд великої палати Верховного Суду та щодо строків повернення адміністративних справ» (№1026) . За таке рішення проголосували 271 народних депутатів, проти – 13, утримались – 46, не голосував – 71 народний депутат, передає кореспондент Mind.
Цей закон дозволяє забезпечити розвантаження великої палати Верховного Суду.
«Ми пропонуємо встановити два фільтри, щоб велика палата Верховного Суду не займалася справами, які вона не повинна розглядати. По-перше це фільтр на рівні касаційних судів, тобто вони будуть мати можливість не пропускати до великої палати Верховного суду спори щодо юрисдикційності в тих випадках, коли особа не заявляла такої вимоги під час розгляду в суді першої та апеляційної інстанції, або велика палата уже висловлювалась з цього питання і немає сенсу завантажувати Велику палату такими справами», – сказав заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та альтернативного розв'язання спорів комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін.
Якщо справа потрапляє до Великої палати Верховного суду, суд може повернути справу і не розглядати, у випадку якщо ВС вже висловлювався з цього питання.
За словами Костіна, на сьогодні, допоки цей механізм не є запущеним. Деякі суб’єкти користуються цим щоб затягнути розгляд справи.
Крім того, за словами Костіна, даний закон буде врегульовувати питання повернення справ післяапеляційного та касаційного розгляду і встановлювати уніфіковані правила для трьох кодексів (Господарського процесуального, Цивільного процесуального і Кодексу адміністративного судочинства) – встановлюється єдиний строк – 15 днів після завершення розгляду справи.
Тобто за кодексами повний текст рішення повинен бути виготовлений на протягом 5 днів, а у складних справах – 10 днів.
«Ми пропонуємо встановити строк 15 днів для всіх справ – цивільних, господарський та адміністративних для того щоб стави поверталися вчасно і це є дуже важливим для користувачів судової системи», – сказав Костін.
Раніше, як писав Mind, ВР внесла зміни до Митного кодексу щодо функціонування авторизованих економічних операторів. Цей закон дозволить українським підприємствам отримати конкурентні переваги на ринку ЄС і, зокрема, спрощено проходити митні процедури.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].