Разумков: новий закон про особливий статус Донбасу напрацьовуватиметься після нормандської зустрічі

Разумков: новий закон про особливий статус Донбасу напрацьовуватиметься після нормандської зустрічі

Законопроєкт буде розроблятися за ініціативи президента, за участі уряду і громадськості

Разумков: новий закон про особливий статус Донбасу напрацьовуватиметься після нормандської зустрічі
Голова ВР ІХ скликання Дмитро Разумков
Фото: УНІАН\ Дмитро Разумков

Новий закон про особливий статус Донецької та Луганської областей буде ухвалюватися у відкритому режимі роботи парламенту, а напрацювання тексту нового закону почнеться після зустрічі в нормандському форматі. Про це повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков у ефірі «Свобода слова», передає Mind.

Зокрема, відповідаючи на питання, коли почнеться процес розробки законопроекту щодо особливого статусу Донецької і Луганської областей Разумков зазначив: «Я думаю, що це буде не раніше, як відбудеться нормандська зустріч».

«Це досить непростий шлях який ми повинні будемо пройти. У нас дійсно закінчується дія закону про так званий«особливий статус Донецької і Луганської області і треба буде приймати новий, про що говорив і президент під час своїх публічних заходів. Він говорив про те, що цей законопроект буде розроблятися разом з  усіма гілками влади. Звісно, одним з головних майданчиків буде Верховна Рада України, але ініціатива буде виходити з Офісу Президента, безпосередньо від президента держави. До нього долучаться Кабінет Міністрів України і, що, мабуть, головне і найважливіше, що до цього процесу будуть долучати громадськість. І  це буде  відкритий процес, який дасть змогу зробити так, щоб залишилось якомога менше питань до майбутнього закону», – сказав голова ВР.

Також Разумков підкреслив, що на сьогодні зарано говорити про те, за якою виборчою процедурою будуть проходити місцеві вибори на окупованих територія Луганської і Донецької областей, адже ухвалений Виборчий кодекс заветований президентом «і скоріш за все в нього будуть внесені деякі зміни. Станом на сьогодні він відкладений на три місяці, на 90 днів для додаткового опрацювання тих пропозицій, які надійшли з Офісу Президента».

Він додав, що «це буде достатньо відкрита дискусія, ніхто не буде приймати ці закони в закритому режимі парламенту, або раптом з’явиться той чи інший законопроєкт».

«Я думаю, виходячи з того ми зможемо зняти більшу частину тих проблемних питань, які будуть в суспільстві, які є сьогодні в суспільстві. Це не простий процес.., але якщо ми прагнемо до того, щоб повернути своїх людей, повернути свої території, повернути Україну в ті межі, в яких вона була до 2014 року, то ми разом з вами знайдемо цей шлях», – зазначив голова Верховної Ради.

Він в чергове підкреслив, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей мають відбутися виходячи з забезпечення безпеки громадян, які матимуть можливість обирати завдяки доступу українських партій і українських кандидатів до виборчого процесу.

Також важливою частиною проведення місцевих виборів на Донбасі є  їх висвітлення українськими ЗМІ, а також гарантії проведення виборчого процесу за українським законодавством і одночасно з місцевими виборами на інших територіях України.

В той же час Разумков підкреслив, що процес проведення виборів не буде простим: «Ми розуміємо, що і президент України, і держава знаходяться в достатньо непростих умовах, тому що є тиск –  ми бачимо зміну позиції у представників так званих «ЛНР», «ДНР», ми бачили застереження, які там з’являються. Я впевнений, що будуть створюватися і інші перепони для врегулювання цієї ситуації для того, щоб затягнути цей процес. Ми розуміємо, що далеко не всі бажають того, щоб війна закінчилася, тому що дехто на цьому досить непогано заробляє як в політичному, так і в економічному сенсі», – сказав Разумков.

Як повідомляв Mind, міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що «Москва шукає приводи, щоб зірвати зустріч у нормандському форматі». За його словами, російська влада вимагає включити «формулу Штайнмайєра» в українське законодавство.

Нагадаємо, як раніше писав Mind, 6 жовтня у Києві на майдані Незалежності більше 10 000 осіб взяли участь в акції «Зупинимо капітуляцію!», яка  була спрямована на протидію будь-яким намірам влади ухвалити рішення, які б призвели до здавання національних інтересів країни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло