«Газпром» зможе поставляти газ підприємствам України після підписання договору з «Нафтогазом»

«Газпром» зможе поставляти газ підприємствам України після підписання договору з «Нафтогазом»

Також необхідно впровадити європейські норми роботи українського ринку газу

«Газпром» зможе поставляти газ підприємствам України після підписання договору з 	«Нафтогазом»
Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Голова Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що російський «Газпром» зможе вже з 2020 року безпосередньо поставляти газ великим українським підприємствам після того, як Київ виконає норми Європейського союзу. Про це повідомляє ТАСС.

«Газпрому» нічого не заважає почати постачання газу українським споживачам в будь-який момент, як тільки у нас будуть підписані договори і як тільки ми впровадимо європейські норми роботи українського ринку газу», – сказав голова НАК на газовому форумі в Києві.

Коболєв також відмітив, що «Газпром» зможе прийти на цей ринок і поставляти газ такій кількості споживачів, яким вони захочуть.

Голова німецької Wintershall Dea Маріо Мерен під час Петербурзького міжнародного газового форуму заявив, що ціни на газ можуть різко підвищитися, якщо Москва і Київ не зможуть укласти укласти нову угоду про транзит газу в Європу через Україну з січня 2020 року.

Раніше президент РФ Владімір Путін в ході пленарного засідання Російського енергетичного тижня назвав умови, на яких Москва продовжить діючий договір про прокачування газу через Україну.

Нагадаємо, угода з «Нафтогазом» на постачання і транзит російського газу через Україну закінчується в кінці 2019 року. Росія, Україна і ЄС на консультаціях в Брюсселі погодилися, що майбутній транзит газу з 2020 року може бути організований відповідно до європейського права, якщо Київ встигне імплементувати його положення до 1 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію