Захворіло у світі
18,812,355
Померло у світі
707,704
Вилікувалось у світі
11,360,595
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Фінансова криза в ООН: країни-члени не платять внески, найбільше заборгували США

Фінансова криза в ООН: країни-члени не платять внески, найбільше заборгували США

В наступному місяці організації не буде чим платити зарплату

Фінансова криза в ООН: країни-члени не платять внески, найбільше заборгували США
фото ООН/Е.Дебебе

ООН переживає найглибшу фінансову кризу за останнє десятиліття. Тільки за підсумками жовтня в організації дефіцит $600 млн доларів. Про це заявив генеральний секретар Антоніу Гутерріш, представляючи країнам – членам організації проект бюджету ООН на наступний рік, повідомила прес-служба організації.

«У цьому місяці ми зіткнемося з найглибшою фінансовою кризою за останнє десятиліття, – заявив генсек. – Ми ризикуємо повністю вичерпати запаси готівки, передбачені для миротворчих операцій, а в листопаді нам не буде чим навіть платити зарплату».

Причина в тому, що попри розширення програм і нові ініціативи, бюджет організації не збільшився порівняно з минулим роком. Крім того, не всі країни платять свої членські внески вчасно.

Щоб закрити фінансові діри, поки країни-члени не виплатять внески, доводиться витрачати кошти, призначені на проведення миротворчих операцій. Сьогодні це джерело готівки практично вичерпалося, підкреслив Гутерріш.

Бюджет організації, нагадаємо, складається з внесків країн-членів. Сума внеску розраховується відповідно до обсягу економіки держави. Незважаючи на те, що фінансовий рік вже закінчується, свої фінансові зобов'язання виконали лише 129 з 193 країн.

Гутерріш повідомив, що в зв'язку з недостатнім фінансуванням в нью-йоркській штаб-квартирі, а також представництвах ООН у Женеві, Відні і Найробі тепер не будуть тепер проводитися заходи після шостої вечора.

Генеральний секретар ООН закликав всі країни – члени організації вчасно і повністю виплачувати свої членські внески.

Бюджет організації на 2019 рік становить близько $3,3 млрд, тоді як внесків на сьогодні сплачено менше $2 млрд.

Найбільший неплатник – США. Країна заборгувала близько $380 млн за минулі роки і не заплатила $670 млн за поточний рік. Дональд Трамп називає внесок надмірно високим і закликає до реформи.

Бюджет на миротворчі місії ООН формується окремо і на поточний рік становить $6,7 млрд, а на наступний – $6,5 млрд. На Сполучені Штати припадає 28% цієї суми, однак Вашингтон хоче платити лише 25%. При цьому американська сторона ще не закрила борг в $2,4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті