До ВР внесли оновлений законопроект про продаж землі

До ВР внесли оновлений законопроект про продаж землі

Зокрема,зміни відбулись в питанні можливої покупки землі нерезидентами

До ВР внесли оновлений законопроект про продаж землі
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/36368621355

Група депутатів з фракції «Слуга народу», в числі якої глава профільного комітету Микола Сольський, зареєструвала в Раді оновлений законопроект Про обіг земель сільськогосподарського призначення» №2178-10. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомив один з авторів, в ньому були враховані зауваження, висловлені напередодні на зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками аграрної галузі.

«Зміни торкнулися, зокрема, питання можливої ​​покупки землі нерезидентами, проте деталі будуть на зустрічі в Раді в п'ятницю (11 жовтня)», – сказав співрозмовник агентства.

Напередодні в релізі на сайті президента про підсумки зустрічі повідомлялося, що її учасники висловилися за поетапне введення ринку землі, коли на першому етапі право придбати землю надаватиметься виключно українцям, а іноземці отримають таку можливість тільки на останньому етапі реформи. У первісному законопроекті нерезиденти (за винятком країни-агресора) могли купувати українську землю на рівних з резидентами тільки при єдиній умові – створивши компанію-резидента.

Нагадаємо: Зеленський в четвер під час прес-марафону також підтримав ідею, що якийсь час землю треба продавати тільки українцям.

«Коли наші фермери куплять землю, коли знизиться наша кредитна ставка, тоді вже можна дати можливість купувати землю іноземним компаніям за умови, що вони будуть працювати на цій землі і наймати на роботу українців», – пояснив глава держави.

Він підкреслив, що неврегульованим залишається тільки питання з іноземцями, які вже є орендарями української землі.

«Ви ж не можете сказати: «вам ми не продамо», або «вашу землю ми продамо іншим українцям», – пояснив президент проблему.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло