Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Капіталізація коворкінгової мережі WeWork обвалилася з $47 млрд до $3 млрд

Капіталізація коворкінгової мережі WeWork обвалилася з $47 млрд до $3 млрд

Засновник компанії вилетів зі списку мільярдерів

Капіталізація коворкінгової мережі WeWork обвалилася з $47 млрд до $3 млрд
фото Shutterstock

Засновник найбільшої в світі коворкінгової мережі WeWork Адам Нойманн після провалу спроби компанії вийти на IPO втратив статус мільярдера. Зараз його статки оцінюються в $600 млн. Компанія, яка ще на початку цього року оцінювалася в $47 млрд, тепер, по підрахунками Forbes, коштує менше $3 млрд.

Ще навесні цього року, коли Нойманн увійшов у глобальний рейтинг мільярдерів Forbes, його статки складали $4,1 млрд.

Падіння  WeWork викликано тим, що компанія не змогла завершити вихід на біржу, відмовившись від цих планів через півтора місяці після публікації проспекту емісії. Нойманн був змушений покинути пост гендиректора після скандалу, але він все ще має 18% в компанії. Цифра в $600 млн складається з частки в The We Company, грошей, отриманих від продажу акцій WeWork ($500 млн) після сплати боргів по кредитах ($380 млн).

Статки ще одного співзасновника WeWork Мігеля Маккелві оцінюються в $400 млн, тоді як у березні вони оцінювалися в $2,9 млрд.

Вперше Нойманн увійшов у рейтинг мільярдерів Forbes в 2016 році, тоді його статки оцінювалися в $1,5 млрд, після того як інвестори оцінили WeWork більш ніж в $10 млрд. У наступні три роки японський телеком-гігант SoftBank вливав мільярди в нью-йоркську компанію в ході серії раундів фінансування. У січні WeWork оцінювалася вже в $47 млрд.

Відставка Нойманна відбулася після того, як стало ясно, що публічні інвестори не захоплюються ним так само, як керівник Softbank Масаесі Сон.

Документи, подані перед IPO, дозволяють зрозуміти, що у The We Company, як вона зараз називається, вистачить коштів, щоб продовжувати діяльність до середини наступного року. На думку аналітиків, без великих вливань капіталу – які забезпечило б IPO – або значного скорочення витрат двом новим гендиректорам доведеться заявляти про банкрутство.

Зараз Forbes оцінює вартість The We Company не більше ніж в $2,8 млрд. Ця оцінка заснована на мультиплікаторі виручки компанії. У першій половині цього року We Co. показала чисті збитки в $1,4 млрд.

 «Більше ніхто не повірить, що наявність додатка для бронювання приміщення під захід робить вас IT-компанією», – говорить Скотт Геллоуей, викладач маркетингу в Школі бізнесу Штерна при Нью-Йоркському університеті і затятий критик WeWork.

«Якщо нові генеральні директори впровадять жорсткий, але реалістичний план, оголосять про нові інвестиції SoftBank, то це, вважаю, могла б бути компанія вартістю в $ 5-10 млрд», – додав він.

Нагадаємо, SoftBank через невдалі інвестиції в Uber та WeWork може втратити $5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті