Захворіло у світі
20,092,855
Померло у світі
736,254
Вилікувалось у світі
12,350,879
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Наступ Туреччини в Сирії: понад 130 000 людей залишили домівки в прикордонному регіоні

Наступ Туреччини в Сирії: понад 130 000 людей залишили домівки в прикордонному регіоні

Більшість з цих людей мешкали у сільських районах поблизу прикордонних міст Тель-Аб'яд та Рас-ель-Айн

Наступ Туреччини в Сирії: понад 130 000 людей залишили домівки в прикордонному регіоні

Понад 130 000 людей на північному сході Сирії змушені залишити домівки через наступ турецьких військ. Про це повідомляє Організація Об'єднаних Націй (ООН).

Більшість людей проживали в сільських районах поблизу прикордонних міст Тель-Аб'яд та Рас-ель-Айн.

Всього внаслідок воєнного конфлікту в Сирії гуманітарної допомоги потребуватимуть близько 400 000 людей. Такі дані навели в Управлінні ООН з координації гуманітарних питань (OCHA).

Також у регіоні є проблеми з постачанням чистої води, зокрема, у таборах для переміщених осіб Аль-Оль та Ареша, де зараз мешкають понад 82 000 людей. Державні та приватні лікарні у регіоні зачинені з 11 жовтня.

Додамо, що турецькі війська та їхні союзники захопили значну частину сирійського міста Сулук. Про це інформує Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини. Місто розташоване приблизно в 10 кілометрах від сирійсько-турецького кордону, на південний схід від Тель-Аб'яда. Напередодні турецькі війська оголосили про встановлення контролю над містом Рас-ель-Айн, яке займає центральне місце в операції Туреччини проти курдських формувань.

Нагадаємо: наступ турецьких військових на півночі Сирії розпочався 9 жовтня. Згідно з офіційною позицією Анкари, мета операції полягає у витісненні курдських «Загонів народної самооборони» (YPG) від кордону з Туреччиною та створенні «коридору безпеки» уздовж турецько-сирійського кордону. Анкара вважає YPG сирійським відгалуженням забороненої турецькою владою «Робітничої партії Курдистану» (РПК). Цей крок Анкари засудили раніше Вашингтон, Берлін та офіційний Дамаск.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті