Захворіло у світі
1,504,971
Померло у світі
87,984
Вилікувалось у світі
318,068
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Венесуела може передати Росії контроль над її нафтовою PDVSA – ЗМІ

Венесуела може передати Росії контроль над її нафтовою PDVSA – ЗМІ

За це РФ має пробачити країні борг

Венесуела може передати Росії контроль над її нафтовою PDVSA – ЗМІ
фото www.flickr.com/photos/10459673@N08/1322780833

Уряд Венесуели може передати російській «Роснєфті» повний контроль над державною нафтовидобувною компанією PDVSA. Про це повідомляє венесуельська газета El Nacional.

«Грошей на відродження нафтової промисловості немає. Криза змусила режим Ніколаса Мадуро поглянути на своїх російських друзів і запропонувати їм можливість контролювати Petroleos de Venezuela в обмін на списання боргу», – пише видання.

Зазначається, що в Москві пропозицію сприйняли, скоріше, позитивно. Венесуелу вже відвідали російські фахівці, які оцінили ситуацію в PDVSA і життєздатність запропонованої угоди.

На їхню думку, перше, що має зробити компанія, це скоротити кількість працівників, щоб компанія могла стати конкурентоздатною.

«У PDVSA  нараховується близько 70 000 працівників, хоча їхня реальна кількість досягає 140 000», – зазначав співрозмовник видання.

Наразі сторони вивчають різні варіанти, щоб уникнути приватизації  компанії.

«Вони (росіяни. – Mind) уже перевіряють кораблі та об’єкти, щоб визначити реальний стан венесуельської нафтової промисловості», – додало джерело.

Будь-яку угоду мають ще схвалити Національні збори.

Борги Венесуели, включно з зобов'язаннями PDVSA, оцінюються в $100–150 млрд, з яких близько $60 млрд припадають на облігації уряду, близько $20 млрд – зобов'язання перед Китаєм, $3,15 млрд – перед урядом Росії і $3,1 млрд – перед «Роснєфтью». $5 млрд Венесуела заборгувала міжнародним кредитним організаціям, як-от Міжамериканський банк розвитку. Також країна має борги перед різними постачальниками.

У вересні постачання венесуельської нафти впали до 640 000 барелів, що призвело до різкого скорочення виробництва.

Видання повідомляє, що зараз робочий час працівників скоротився, крім того, через це вони не можуть користуватись їдальнею компанії та розвозкою.

Нагадаємо: минулого місяця стало відомо, що Вашингтон може ввести санкції проти «Роснєфті» за співпрацю з Каракасом. спецпредставник США по Венесуелі Елліотт Абрамс розповів, що російська компанія нібито купує в Каракаса нафту зі знижкою, а потім перепродує за вищою ціною. За його словами, таким чином «Роснєфть» одночасно й допомагає владі Венесуели, і «видавлює» з країни гроші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію