Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Суд зняв арешт з акцій «дочки» російського Сбєрбанку в Україні

Суд зняв арешт з акцій «дочки» російського Сбєрбанку в Україні

Суд задовольнив позов «Сбєрбанку Росії»

Суд зняв арешт з акцій «дочки» російського Сбєрбанку в Україні
фото www.flickr.com/photos/b2bcg/14553160251

Господарський суд Києва задовольнив позов Сбєрбанку Росії і постановив зняти арешт і заборони щодо акцій української «дочки» Сбєрбанку і рахунків в цінних паперах. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду від 10 жовтня.

Своїм рішенням суд зобов'язав ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» (депозитарна установа) усунути перешкоди для реалізації ПАТ «Сбербанк Росії» права власності щодо акцій, емітентом яких є АТ «Сбєрбанк» (Київ).

Згідно з рішенням, ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» повинен внести в систему депозитарного обліку інформацію про скасування всіх арештів і заборон, які накладалися і встановлювалися постановою Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року.

Суд прийняв доводи позивача, що Сбєрбанк Росії не є боржником по арбітражним рішенням, а акції Сбєрбагнку України належать Сбєрбанку Росії, а не Російській Федерації.

«Суд визнає обґрунтованими доводи позивача про те, що позивач ПАТ «Сбєрбанк Росії» не є боржником за арбітражним рішенням, а акції, емітовані АТ «Сбєрбанк», які належать позивачу ПАТ «Сбербанк Росії» на праві власності, не є власністю Російської Федерації, а тому, як обґрунтовано зазначив Верховний Суд, такі акції не підлягають арешту з метою виконання арбітражного рішення», – йдеться в рішенні.

У той же час він відхилив доводи, що кінцевим власником акцій Cбєрбанку Росії є РФ.

«Суд відхиляє доводи відповідача про те, що виходячи зі структури власності позивача, кінцевим (фактичним) власником простих іменних акцій емітента АТ «Сбєрбанк» є Російська Федерація, що є підставою для відмови відповідача у внесенні до системи депозитарного обліку інформації про скасування арештів щодо таких цінних паперів чи обмежень щодо рахунку в цінних паперах позивача», – постановив суд.

Нагадаємо: арешт на акції Сбєрбанку України було накладено за позовом компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським. Вони намагалися стягнути майно російських держбанків в Україні на виконання рішення Гаазького суду. У травні 2018 Арбітраж в Гаазі постановив виплатити українським компаніям $159 млн за захоплені активи в Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті