Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Зростання економіки Китаю уповільнилось до мінімуму за останні майже 30 років

Зростання економіки Китаю уповільнилось до мінімуму за останні майже 30 років

Аналітики очікували кращого результату

Зростання економіки Китаю уповільнилось до мінімуму за останні майже 30 років
фото pixabay.com

Китай опублікував дані по ВВП за ІІІ квартал 2019, які вказують, що економіка виросла на 6% у порівнянні з минулим роком, що є найнижчим показником за останні 27 з половиною років. Про це повідомляє CNBC.

Аналітики очікували, що збільшення ВВП складе 6,1%.

В ІІ кварталі 2019 китайське статистичне бюро заявило, що у порівнянні з минулим роком економіка зросла на 6,2% на тлі впливу торгової війни між КНР та США.

Офіційна мета росту Пекіна на 2019 рік складає 6-6,5%.

Економісти песимістично оцінюють найближчі перспективи Китаю, незважаючи на те, що у вересневих даних, опублікованих у п’ятницю, 18 жовтня, були і певні яскраві плями: роздрібні продажі виросли на 7,8% у порівнянні з минулим роком, а обсяг промислового виробництва – на 5,8%. Інвестиції в основний капітал виросли на 5,4% з січня по вересень.

«Незважаючи на більш сильний вересень, тиск на економічну активність повинен посилитись у найближчі місяці», – сказав Джуліан Евандс-Прітчард, старший економіст в Capital Economics.

«Охолодження світового попиту буде як і до цього тиснути на експорт, фінансові обмеження означають, що витрати на інфраструктуру будуть зменшуватись,а нещодавній бум у будівництві нерухомості схоже ослабне», – додав він.

Зростання КНР, ймовірно, продовжить уповільнюватись протягом наступних двох кварталів  , сказав Бо Чжуан, головний китайський економіст TS Lombard. Він очікує, що темпи росту КНР уповільняться до 5,8% в IV кварталі року,а річний цільовий показник зростання країни складе 6,1%.

Телеканал додає, що хоча офіційні дані по ВВП Китаю вважаються основним показником здоров’я другої за величиною економіки в світі, багато експертів вже давно висловлюють скептицизм щодо достовірності звітів КНР.

Нагадаємо: в своєму жовтневому огляді МВФ понизив прогноз росту світової економіки на 2019 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті