МВФ понизив прогноз росту світової економіки на 2019 рік

МВФ понизив прогноз росту світової економіки на 2019 рік

Темпи зростання світової торгівлі в 2019 році різко сповільняться - як через об'єктивні макроекономічні чинники, так і на тлі конфліктів між найбільшими гравцями

МВФ понизив прогноз росту світової економіки на 2019 рік
фото Shutterstock

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання світової економіки на 3,0% в 2019 році і 3,4% в 2020 році. Про це йдеться в жовтневому огляді МВФ «Перспективи світової економіки» (World Economic Outlook).

«Прогнозується, що глобальне зростання складе 3,0% в 2019 році, що є найнижчим рівнем з 2008-2009 років і зниженням на 0,3 п.п. у порівнянні з квітневим прогнозом світової економіки на 2019 рік. Прогнозується,що в 2020 році зростання збільшиться до 3,4% (перегляд в сторону пониження на 0,2 п.п. у порівнянні з квітнем), що відображає,головним чином, прогнозоване покращення економічних показників на ринках, що розвиваються в Латинській Америці, на Близькому Сході та країнах Європи, які перебувають під макроекономічним навантаженням», – йдеться в повідомленні.

Тим не менш, через невизначеність перспектив для деяких з цих країн, прогнозованого уповільнення в КНР та США і значних ризиків зниження цін, цілком можуть бути реалізовані набагато більш стримані темпи глобальної активності, зазначається в прогнозі.

«Щоб відвернути такий результат, політика повинна бути націлена на те, щоб розрядити торгову напруженість, активізувати багатосторонню співпрацю забезпечити своєчасну підтримку економічної діяльності, де це необхідно. Для підвищення стійкості розробникам політики варто прибрати фінансові вразливості, які створюють ризики для росту в середньостроковій перспективі. Забезпечення більш масштабного росту, що є необхідним для забезпечення кращих економічних перспектив для усіх, повинно залишатись головною ціллю», – йдеться в огляді.

Раніше цього місяця новий директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що фонд очікує уповільнення темпів економічного зростання в країнах, що становлять 90% світового ВВП, в 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті