Захворіло у світі
5,837,541
Померло у світі
360,919
Вилікувалось у світі
2,437,965
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
У США почали діяти мита на товари з ЄС, Брюссель погрожує аналогічними заходами

У США почали діяти мита на товари з ЄС, Брюссель погрожує аналогічними заходами

Американцям тепер доведеться платити більше за пармезан, оливкову олію, вина та інші продукти з Європи

Цей матеріал також доступний російською
У США почали діяти мита на товари з ЄС, Брюссель погрожує аналогічними заходами
фото www.flickr.com/photos/149779460@N04/34539413106

США в п'ятницю, 18 жовтня, ввели на цілий ряд продуктів з Європи штрафні мита в розмірі 25%.  Санкції поширюються, наприклад, на вино з Франції, пармезан з Італії, оливкову олію з Іспанії і масло з Ірландії. Імпорт літаків в США відтепер обкладається додатковим митом у розмірі 10%. Якщо споживачі в США в результаті перейдуть на більш дешеві альтернативи, то обсяг експорту з ЄС може скоротитися. Про це повідомляє DW.

Про те, до яких наслідків приведуть введені в США санкції, добре видно на прикладі італійського пармезану. Відтепер в США за цей продукт буде стягуватися мито в розмірі не $2,15, а $6 за кілограм. В результаті споживачам в США доведеться платити за кілограм пармезану вже не $40, а $45 . США є другим за важливістю ринком збуту для пармезану після Франції.

У 2018 році обсяг торгівлі між США і ЄС, за даними США, склав близько $1,3 трлн. Для США країни ЄС в цілому є найважливішим ринком збуту.

Як повідомлялось, 2 жовтня, СОТ офіційно дозволила американській владі вводити штрафні збори на європейську продукцію. Як відзначили в СОТ, мита можуть досягати 100%, а загальна сума оподатковуваних ними товарів складе $7,5 млрд щорічно.

Після цього Вашингтон оголосив, що введе штрафні мита на імпортовані з Євросоюзу товари з 18 жовтня. Наразі американська влада вирішила поки обмежитися додатковими 10%-ми зборами на ввезення літаків цивільної авіації з ЄС. Крім того, будуть введені штрафні мита на ряд сільськогосподарських і інших товарів в розмірі 25%.

Євросоюз до останнього намагався врегулювати спір за столом переговорів. Тепер Брюссель загрожує США у відповідь заходами, оскільки той же арбітраж СОТ встав на сторону ЄС в аналогічному конфлікті навколо американських субсидій для концерну Boeing. Оскільки офіційна постанова СОТ щодо цього спору очікується в 2020 році, то Брюссель може вже в майбутньому році ввести штрафні мита в аналогічному обсязі на американські товари.

Торговельні відносини між сторонами можуть ще більше загостритися вже в середині листопада, оскільки адміністрація США в цей час збирається прийняти рішення про введення штрафних санкцій на автомобілі з Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті