Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
У Верховній Раді підписано меморандум про регулювання технології блокчейн

У Верховній Раді підписано меморандум про регулювання технології блокчейн

Це перший крок, який дозволить Україні вийти з сірої зони в питаннях блокчейну

У Верховній Раді підписано меморандум про регулювання технології блокчейн
фото Shutterstock

У Верховній Раді України кілька зацікавлених сторін підписали меморандум, покликаний дати «зелене світло» блокчейн-технологій в країні. Стверджується, що законодавча, виконавча гілки влади і бізнес вперше змогли прийти до «виразного консенсусу». Про це повідомило Міністерство цифрової інформації.

Документ укладено між Комітетом Верховної Ради з питань цифрової трансформації, Міністерством цифрової трансформації, міжфракційним депутатським об'єднанням Blockchain4Ukraine, Офісом ефективного регулювання (BRDO), кількома профільними асоціаціями, наприклад, Асоціацією «Блокчейн України» та інших учасників ринку.

Як сподіваються учасники угоди, підписання меморандуму стане першим кроком, який дозволить Україні вийти з сірої зони в питаннях регулювання технології блокчейн, а також діяти в рамках рекомендацій для учасників криптовалютного ринку, прийнятих раніше в цьому році Групою розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Раніше заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков повідомив, що, серед іншого, зміни будуть внесені в законопроект «Про публічні електронні реєстри».

Крім того, до кінця 2019 року Мінцифри має підготувати законопроект про регулювання криптовалюти в Україні. Паралельно будуть внесені зміни до Податкового кодексу та інших законів і нормативних документів.

Нагадаємо, центробанк Китаю готується випустити власну криптовалюту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті