Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Підприємець з українським корінням потрапив до списку мільярдерів Forbes

Підприємець з українським корінням потрапив до списку мільярдерів Forbes

Уродженець Одеси Влад Шмуніс завдяки угоді, яку уклала його компанія, став доларовим мільярдером

Підприємець з українським корінням потрапив до списку мільярдерів Forbes
Кіра Макагон, Влад Шмуніс
фото www.flickr.com/photos/129530484@N07/17287501154

Підприємець з українським корінням Влад Шмуніс став доларовим мільярдером завдяки нещодавній угоді, яку уклала його компанія RingCentral. Про це повідомляє Forbes.

RingCentral, що базується в Белмонті, штат Каліфорнія, США, надає компаніям корпоративні послуги, пов'язані з телефонним зв'язком, обміном повідомленнями, відеоконференціями тощо.

З жовтня компанія Шмуніса оголосила, що стане партнером Avaya, постачальника телекомунікаційного обладнання, на новій хмарній платформі. Згідно з умовами угоди RingCentral виплатить Avaya $500 млн, зокрема аванс у розмірі $375 млн, а також інвестиції в привілейовані акції на $125 млн.

Угода надасть RingCentral доступ до 100 млн користувачів Avaya (в порівнянні з 2 млн RingCentral) і допоможе погасити значний борг.

Ціна акцій Avayaта RingCentral зросла на 30,7% і 28% відповідно після оголошення. Тоді як акції Avaya сягнули свого піку 9 жовтня, RingCentral продовжує рости. Ринкова капіталізація компанії вже перевищила $14,1 млрд.

За оцінками видання, Шмуніс, який є генеральним директором RingCentral, наразі оцінюється в $1,3 млрд. Співзасновник компанії та її технічний директор Влад Вендров володіє акціями компанії на $600 млн.

Шмуніс та його родина іммігрували до США в 1970-х роках. Після закінчення університету штату Сан-Франциско зі ступенем магістра в галузі комп’ютерних наук він влаштувався інженером в один зі стартапів у Кремнієвій долини.

Перед тим як запустити RingCentral, Шмуніс 1992 року заснував Ring Zero Systems, компанію з розробки програмного забезпечення для корпоративних комунікацій. Стартап пропонував виробникам комп'ютерів застосунок під систему Windows, який виконував функцію комутатора. Ring Zero в результаті була придбана компанією Motorola 1998 року за неоголошену суму. У 1999 році Шмуніс запустив RingCentral разом із Вендровим, який раніше був інженером у RingZero й Motorola.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті