Захворіло у світі
19,127,091
Померло у світі
715,555
Вилікувалось у світі
11,590,138
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Трамп своїми діями щодо України та Сирії допомагає Росії – WP

Трамп своїми діями щодо України та Сирії допомагає Росії – WP

Випадково або навмисно американський президент робить кроки, які грають на руку Путіну

Трамп своїми діями щодо України та Сирії допомагає Росії – WP
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/30023140264

Випадково або навмисно, у зовнішньополітичних кризах за участю Сирії та України, які охопили Білий дім, є спільний елемент. У кожному з випадків президент США Дональд Трамп своїми діями грав на руку авторитарному лідеру РФ Владіміру Путіну. Про це пише WP.

Минулого тижня Росія заявила, що її військові патрулюють поблизу сирійського міста Манбідж, щоб заповнити вакуум безпеки після того, як Трамп вивів свої війська з цього регіону. Наразі, як повідомляє видання, російська сторона є посередником між турецькими та сирійськими силами, що виконує головну мету Москви – укріпити свій військовий союз із Сирією та розміщеним там російським військовим портом. Цього, за словами WP, російський президент прагнув роками.

«І, без жодних зусиль, Путін зміг розширити вплив на Україну, свого слабшого демократичного сусіда, якого він хотів би контролювати більш безпосередньо, завдяки розмові Трампа з українським президентом Володимиром Зеленським», – наголошує видання.

Під час розмови Трамп не говорив про довгострокові цілі США щодо України або протистояння російської агресії, проте втягнув Зеленського у внутрішню політику США.

Як пише видання, скандал із Зеленським, який привів до імпічменту Трампа, в умах американців пов'язав Україну з корупцією, а не з демократією.

При чому до цього Трамп пояснив заморожування допомоги Україні саме високим рівнем корупції в країні.

Дії Трампа в Сирії та Україні доповнюють список політичних кроків та публічних заяв, які були зроблені американським лідером за весь час свого президентства. До цього критики часто попереджали, що Трамп є надто м’яким до Росії.

«Трамп публічно поставив під сумнів користь від НАТО, створеного як опора проти спочатку СРСР, а тепер Росії, а також користь від ЄС, політичного та економічного альянсу, який Путін хотів би ослабити. Нещодавно Трамп виступив за те, щоб Москві дозволили повернутися до «Великої сімки», за кілька років після того, як вона вийшла з групи повідних світових економік після анексії Криму», – пише видання.

Крім того, президент США неодноразово відкидав висновки розвідувального агентства США, що Росія втручалася в американські вибори 2016 року, а також лише він неохоче підписав законопроект про впровадження санкцій проти крани-агресора.

«Через дивне бажання догодити Путіну Трамп продовжує робити речі не в наших інтересах», – сказала Евелін Фаркас, ексвисокопосадовець Пентагона, відповідальна за Росію та Україну за часів адміністрації Барака Обами.

Трамп та його союзники відкинули ідею, що американський лідер м'яко відноситься до РФ, зазначивши, що саме нинішня адміністрація продала зброю Україні для боротьби з агресією Росії, тоді як адміністрація Обами цього не зробила. Крім того, за часів правління Трампа зі США було вислано 60 російських дипломатів і закрито російське консульство в Сієтлі торік у відповідь на отруєння Скрипалів в англійському Солсбері.

Але дії щодо України та Сирії ще раз підкреслили, які вигоди отримала Росія від зовнішньополітичних рішень Трампа.

Ендрю Беннетт,спеціаліст по Росії в Школі дипломатичної служби Джорджтаунського університету, сказав, що неясно, наскільки тісно РФ координує свої дії з Туреччиною в її наступі на курдів у Сирії, які були бойовими партнерами США проти «Ісламської держави».

«Але ясно, що саме Росія і підтримуваний нею режим Башара Асада стали найбільшими переможцями  від раптового відступу Трапа», – наголосив він.

«Тепер Путін повернув собі місце лідера в Сирії з важелями впливу на всі сторони», включно з Туреччиною, яка купила російські засоби ППО, незважаючи на попередження з  боку США», – зазначив Беннетт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті