Держфінмоніторинг виявив незаконну легалізацію коштів на 81,1 млрд грн
Правоохоронцям спрямовано 73 матеріали стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму та сепаратизму

Державною службою фінансового моніторингу за 9 місяців 2019 року підготувала 641 матеріал щодо здійснення фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та іншими злочинами, передбаченими Кримінальним кодексом України на 81,1 млрд грн збитків, завданих державі. Про це повідомляє прес-служба Держфінмоніторингу.
«Державною службою фінансового моніторингу України, як підрозділом фінансової розвідки України, вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Зокрема, за 9 місяців 2019 року Держфінмоніторингом підготовлено 641 матеріал (з них 383 узагальнені матеріали та 258 додаткових узагальнених матеріалів). У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 81,1 млрд гривень», – зокрема зазначається в повідомленні прес-служби.
Держфінмоніторингом приділяється особлива увага стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.
За 9 місяців 2019 року Держфінмоніторингом спрямовано до правоохоронних органів 153 матеріали щодо розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна, з яких 42 – узагальнені матеріали та 111 – додатково узагальнені.
Сума фіноперацій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та зі скоєнням іншиих злочинів, покарання за які передбачені Кримінальним кодексом, становить 40,1 млрд гривень.
Також Держфінмоніторинг, як підрозділ фінансової розвідки, спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, спрямовані на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.
За 9 місяців 2019 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 73 матеріали, з них 29 – узагальнені матеріали та 44 – додатково узагальнені матеріали, стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведені за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України.
Раніше Mind писав, що Держфінмоніторинг виявив підозрілих фіноперацій на 10 млрд грн за l квартал. Відомством підготовлено 194 матеріалів, з них – 109 узагальнених матеріалів та 85 додаткових узагальнених матеріалів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].