Спецслужби Чехії розкрили російську мережу шпигунів, які готували атаки

Спецслужби Чехії розкрили російську мережу шпигунів, які готували атаки

Мережа діяла через російське посольство у Празі

Спецслужби Чехії розкрили російську мережу шпигунів, які готували атаки
фото pixabay.com

Чеські правоохоронні органи і розвідка в понеділок повідомили про розкриття російської шпигунської мережі, яка працювала через посольство РФ в Празі, передає Голос Америки.

Передбачається, що мережа була створена з метою здійснення кібератак в Чехії та інших країнах через комп'ютерні сервери.

«Ця мережа була повністю розгромлена і знищена», – заявив в парламенті керівник Служби безпеки та інформації Чехії (BIS) Михаїл Коуделка.

За його словами, розкрита мережа була частиною більш масштабної російської структури, створеної Росією в інших європейських країнах. Про які саме країни йдеться, не уточнюється.

«Вона була створена людьми, пов'язаними з російськими розвідувальними службами, які отримують фінансування з Росії і російського посольства», – додав Коуделка.

Чеський тижневик «Respekt» повідомив, що операція здійснювалася групою громадян Росії та кількома іншими особами з цієї країни, які отримали право користування чеським паспортом. Ця група діяла під прикриттям двох приватних фірм у Празі, котрі займалися продажем комп’ютерної техніки та програмного забезпечення.

Національний центр по боротьбі з організованою злочинністю, зазначив, що кримінальне розслідування у цій справі ще не закінчено.

У вересні Національне управління кібернетики та інформаційної безпеки Чехії (NUKIB) попередило, що найсерйознішу загрозу для кібербезпеки Чехії становлять Росія і Китай.

У серпні газета Denik N повідомила, що російська військова розвідка (ГРУ), ймовірно, стояла за червневої атакою на Міністерство закордонних справ.

У доповіді NUKIB за 2017 рік містилося попередження, що російські і китайські дипломати активізували шпигунську діяльність на території Чехії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло