Захворіло у світі
6,722,408
Померло у світі
393,916
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Ніяких катастрофічних викидів в атмосферу отруйних речовин в столиці не відбувається – КМДА

Ніяких катастрофічних викидів в атмосферу отруйних речовин в столиці не відбувається – КМДА

За словами експерта, в столиці і області відбуваються локальні пожежі, але ДСНС оперативно реагує на ситуацію і ліквідує ці осередки займання

Ніяких катастрофічних викидів в атмосферу отруйних речовин в столиці не відбувається – КМДА
Роман Ткачук
Фото: УНІАН

Ніяких катастрофічних викидів в атмосферу отруйних речовин в столиці не відбувається. Про це повідомив начальник Управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук, передає «ГолосUA».

За словами експерта, в столиці і області відбуваються локальні пожежі, але ДСНС оперативно реагує на ситуацію і ліквідує ці осередки займання. Нещодавно в Деснянському районі Києва загорілася звалище, це невелике вогнище загоряння, який втратив чинність. Ніяких катастрофічних викидів в атмосферу отруйних речовин в столиці не відбувається.

«В Києві не відбувається надзвичайної ситуації, яка катастрофічно впливала б на екологічну обстановку в місті», – підкреслив він.

За його словами, на ситуацію з забрудненням повітря в місті впливають в основному продукти життєдіяльності, вихлопні гази від транспорту, які тримаються в нижньому шарі атмосфери, тому можна спостерігати серпанок і зміг, спалювання листя, викиди продуктів горіння від котлів в приватному секторі, а також відповідні погодні умови. Наприклад, на столичних Осокорках приватний сектор сьогодні затягнуло димом, там, вочевидь, працюють котли.

Також, співзасновниця Saveecobot.com Ірина Черниш для УП розповіла, що процес спалення листя гірший від наслідків роботи промислових підприємств.

«Коли спалюють листя, температура горіння низька. Воно відбувається на землі, на рівні дихання людини, і жодним чином не фільтрується. У цей час виділяється шалена кількість забруднюючих речовин, зокрема дрібнодисперсного пилу, на що активно реагують засоби громадського моніторингу. У тонні таких спалених відходів приблизно 30 кг шкідливих речовин. Разом з туманом це перетворюється на смог», – йдеться у повідомленні.

Волога змішується з газами, з дрібнодисперсним пилом, і все це разом – з нічною інверсією, коли тепле повітря притискає холодне до землі, не може вивітритися декілька днів. У приземних шарах атмосфери концентрація забруднюючих речовин збільшується і все це акумулюється у велике забруднення, додається забруднення автівками, промисловістю. 

Синоптики обіцяють, що у найближчі дні тепла та суха погода збережеться практично по всій країні. А значить, туман і смог огортатиме українські міста і надалі. Але вже менше, ніж за тиждень в Україну прийде похолодання, дощі та вітер, разом з якими має розсіятися забруднене повітря.  Раніше Mind писав, що в Києві цими вихідними зашкалював рівень забруднення повітря. У понеділок уряд не підтвердив інформацію про аномальне забруднення повітря.

Пізніше у Мінекоенерго повідомили, що повітря в Україні – у межах допустимої норми.

Аеропорт «Київ» другий день скасовує низку рейсів через туман, а у семи морських портах України діють обмеження роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті