«Нафтогаз» спростовує інформацію про постачання газу в ОРДЛО

«Нафтогаз» спростовує інформацію про постачання газу в ОРДЛО

НАК постачає газ підприємствам контрольованої частини Донбасу, тимчасово не враховуючи їхні борги, згенеровані до 2015 року об'єктами, які лишилися на окупованій території

«Нафтогаз» спростовує інформацію про постачання газу в ОРДЛО
фото УНІАН

НАК «Нафтогаз України» постачає газ підприємствам контрольованої частини Донбасу, тимчасово не враховуючи їхні борги, згенеровані до 2015 року об'єктами, які лишилися на окупованій території. Разом з тим, компанія, як і раніше, не постачатиме газ в ОРДЛО. Про це пише пресслужба НАК «Нафтогаз України» у Facebook.

«Новина про те, що ми постачатимемо газ для ОРДЛО – фейк. Якщо нам накажуть постачати газ на ці території України до їх звільнення і без можливості збирати за цей газ гроші, ми вам скажемо. Зараз діє постанова №867, якою встановлені правила про постачання газу за спецобов‘язками. В цих правилах є пункт 5, де сказано, що обов‘язки постачати газ населенню, релігійним організаціям чи тепловикам не розповсюджуються на тимчасово окуповані території ОРДЛО. Ніяких змін до цього правила не було», – йдеться у повідомленні.

«Нафтогаз» пояснює, що постановою №875 передбачається можливість постачати газ підприємствам на контрольованій частині Луганщини та Донеччини, у яких частина об'єктів розташована на території ОРДЛО і зібрати заборгованість з цих об'єктів неможливо.

«Є кілька підприємств, розташованих на підконтрольній території, частина об‘єктів яких тепер знаходиться на тимчасово окупованих територіях. По цій частині об‘єктів до цього часу є борги, як за газ проданий їм, так і за теплопостачання надане ними споживачам до 31.12.2014. Зібрати ці борги у такого підприємства зараз об‘єктивно немає можливості. Але така заборгованість враховувалася при визначенні рівня розрахунків (якщо він падає нижче 90%, ми не маємо права постачати газ цим підприємствам на підконтрольній території). Тепер ці старі борги, що з‘явилися до 31.12.2014 року і були згенеровані об‘єктами, які зараз знаходяться на тимчасово окупованій території, не будуть враховуватися при визначенні рівня розрахунків тої частини, яка лишилася на підконтрольній території», – роз'яснили у НАК.

«Ці борги постанова не пробачає. Вона лише виводить їх за дужки для визначення рівня розрахунків по тих об’єктах, які є на підконтрольній території, – тимчасово, до звільнення окупованих територій. Є виробники тепла, території яких війна поділила на дві частини. Тепер вони можуть постачати тепло споживачам на підконтрольній території на тих саме умовах, на яких постачають інші тепловики, повністю розташовані в межах підконтрольних районів. Відповідальність за те, щоб затвердити коректний перелік таких об‘єктів і боргів, несе керівництво Донецької і Луганської областей, призначене українською владою. Ми чекаємо на ці переліки», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: раніше з’явилась інформація, що уряд України зобов'язав «Нафтогаз України» поставляти газ виробникам тепла в так званих Луганській і Донецькій народних республіках без урахування заборгованості за паливо. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію