Захворіло у світі
20,092,855
Померло у світі
736,254
Вилікувалось у світі
12,350,879
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Французькі ЗМІ судяться з Google через відображення заголовків новин у пошуку

Французькі ЗМІ судяться з Google через відображення заголовків новин у пошуку

Google у Франції тепер показує тільки заголовки новин

Французькі ЗМІ судяться з Google через відображення заголовків новин у пошуку
фото DR

Журналісти французьких медіа подадуть скаргу до органу з питань конкуренції на Google через нові умови цитування в пошукових запитах, передає Agence France-Presse з посиланням на главу видання La Depeche du Midi Жан-Мішеля Байло, який також є головою Асоціації французької преси.

AFP, яке не входить до альянсу, також готує скаргу зі свого боку, повідомило керівництво агентства.

У четвер Google застосував нові правила стосовно відображення новин французьких ЗМІ – розміщення в результатах пошукових запитів лише заголовків без коротких цитат – щоб не виплачувати винагороди журналістам за відображення фрагментів їх матеріалів у своїй стрічці новин.

Це правило було введено Google в односторонньому порядку, незважаючи на те, що цього ж дня у Франції набув чинності закон про «створення суміжного права в інтересах інформаційних агентств і видавців ЗМІ».

Французькі ЗМІ будуть змушені дозволити американському гігантові безкоштовно використовувати фрагменти свого контенту, або в іншому випадку їх інформація стане набагато менш помітною в результатах пошуку, що призведе до падіння їх інтернет-трафіку, пише AFP.

Нагадаємо, слідом за Францією Італія також вводить цифровий податок для веб-гігантів, серед яких Google, Amazon та Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті