«Нафтогаз» повідомив про арешт владою Нідерландів 100% акцій «Південного потоку»

«Нафтогаз» повідомив про арешт владою Нідерландів 100% акцій «Південного потоку»

НАК проводить кампанію щодо арешту активів «Газпрому» в Нідерландах, Швейцарії та інших країнах

«Нафтогаз» повідомив про арешт владою Нідерландів 100% акцій «Південного потоку»
фото Wikipedia

Окружний суд Амстердама 23 жовтня заарештував 100% акцій компанії російської компанії «Південний потік» (South Stream Transport B.V.), яка відповідає за будівництво і управління «Турецьким потоком», повідомив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у соцмережі Facebook.

«Це було зроблено у зв'язку з розглядом справи про шахрайські дії Газпрому при передачі цих акцій компанії Трансгаз Краснодар (Transgaz Krasnodar LLC) за один день до того, як судові виконавці почали заморозку активів Газпрому в Нідерландах за позовом Нафтогазу», – написав він.

За його словами, раніше судовим виконавцям вдалося заарештувати багато інших активів «Газпрому».

Чомусь ніхто не пише, що 23 жовтня 2019 року Окружний суд м. Амстердам арештував 100% акцій Південного Потоку (South...

Опубліковано Yuriy Vitrenko Пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року зобов'язав «Газпром» виплатити «Нафтогазу України» $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі $2,018 млрд, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу «Газпром» повинен виплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд.

«Нафтогаз» намагається стягнути борг із «Газпрому» в міжнародних судах, проводить кампанію щодо арешту активів «Газпрому» в Швейцарії, Великобританії, Нідерландах і Люксембурзі, вказує Інтерфакс-Україна. НАК уже домігся арешту в Англії належних «Газпрому» 51% Nord Stream AG, а також 50%+1 акція Blue Stream Pipeline Company BV (оператор газопроводу «Блакитний потік») у Нідерландах. Крім того, в Нідерландах заарештовано боргові зобов'язання перед «Газпромом» на загальну суму близько $2,5 млрд.

«Нафтогаз» розраховує завершити процес стягнення з ПАТ «Газпром» боргу наприкінці 2020 року. «Мій прогноз: до кінця 2020 року ми стягнемо всю суму – близько $3 млрд ($2,6 млрд плюс відсотки – ред). Розпочнемо стягнення в середині 2020 року і закінчимо до кінця 2020 року», – зазначав Вітренко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло