Захворіло у світі
19,947,467
Померло у світі
732,650
Вилікувалось у світі
12,150,055
Захворіло в Україні
81,957
Померло в Україні
1,922
Вилікувалось в Україні
44,359
Перевищення норми забруднення повітря зафіксовано в п'яти містах України - ДСНС

Перевищення норми забруднення повітря зафіксовано в п'яти містах України - ДСНС

Смог над Києвом фіксують уже кілька років поспіль

Перевищення норми забруднення повітря зафіксовано в п'яти містах України - ДСНС
Фото: УНІАН

Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) повідомляє про незначне перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі у Дніпрі, Кривому Розі, Одесі, Львові та Кам’янському. За інформацією на сайті відомства, ситуація немає суттєвих відмінностей від погодних умов у попередні роки, тому в Україні немає значних підстав для хвилювання щодо стану повітря.

«Станом на 27 жовтня значних перевищень рівнів забруднення атмосферного повітря не зафіксовано.Концентрацій оксиду вуглецю, фенолу, формальдегіду, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, які могли б бути віднесені до високих, мережа спостережень гідрометеорологічних організацій ДСНС України не відмічає. На території України утримується антициклонічний характер погоди, що зумовлює відсутність опадів, слабкий вітер, підвищення температури повітря від поверхні землі до висоти 700-800 м (інверсія), відсутність вертикального перемішування повітря, густі тумани. Ці фактори сприяють накопиченню в приземному шарі забруднюючих речовин», – сказано в повідомленні ДСНС.

Крім цього, у період з 28 по 29 жовтня 2019 року на території України очікується покращення синоптичної ситуації.

Нагадаємо: 24 жовтня Міністерство енергетики та екології повідомило про намір провести спільний моніторинг стану повітря разом із незалежними лабораторіями. У міністерстві також заявили, що стан повітря загалом відповідає показникам попередніх років, однак звернули увагу на перевищення викидів у промислових містах.

Протягом останнього тижня незалежні громадські ініціативи з моніторингу якості повітря фіксували високі показники забруднення. Водночас офіційні джерела не підтверджували цю інформацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті