Захворіло у світі
19,705,715
Померло у світі
728,129
Вилікувалось у світі
11,967,286
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
«Ми теж маємо трохи взяти»: Трамп хоче укласти угоду з Exxon, щоб отримати сирійську нафту

«Ми теж маємо трохи взяти»: Трамп хоче укласти угоду з Exxon, щоб отримати сирійську нафту

Трамп визначив сирійську нафту як пріоритет національної безпеки США

«Ми теж маємо трохи взяти»: Трамп хоче укласти угоду з Exxon, щоб отримати сирійську нафту
фото pixabay.com

Президент США Дональд Трамп заявив, що, можливо, укладе угоду з ExxonMobil або іншою нафтовидобувною компанією, щоб привласнити сирійські нафтові запаси, передає CNBC.

«Можливо, я збираюся укласти угоду з ExxonMobil або однієї з наших великих компаній, щоб піти туди і зробити це правильно ... і розподілити багатство», – сказав він.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив на цьому тижні, що США направлять війська для захисту сирійських нафтових родовищ від бойовиків «Ісламської держави».

Президент Трамп визначив сирійську нафту як пріоритет національної безпеки США і взяв на себе зобов'язання розгорнути війська для захисту цих нафтових резервів, навіть коли вивів війська з північних районів Сирії.

«Нафта дуже цінна з багатьох причин, – сказав Трамп в неділю. – Вона, по-перше, була джерелом доходу для ІДІЛ. По-друге, вона допомагає курдам. І, по-третє, вона може допомогти нам, тому що ми маємо теж взяти деяку кількість», – відповів він на питання репортера про те, яким «законним правом в міжнародному праві» США можуть привласнити сирійську нафту.

«Нафта була основним джерелом доходу протягом довгого часу для ІДІЛ, – сказав сенатор-республіканець Лінсі Грем. – Зараз вона знаходиться в руках сирійських демократичних сил, які є партнерами зі Сполученими Штатами. Тому ні, це не порушує ніяких законів. На мій погляд, це просто здоровий глузд зовнішньої політики».

Акції Exxon зросли на 1,5% за рік, ринкова капіталізація компанії складає $293 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті