Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Бельгійський уряд вперше очолила жінка

Бельгійський уряд вперше очолила жінка

Король призначив в.о. прем'єр-міністра країни Софі Вільмес

Бельгійський уряд вперше очолила жінка
Софі Вільмес
фото www.flickr.com/photos/amchambelgium/24639925866

Король Бельгії Філіп у неділю, 27 жовтня, призначив виконувачем обов'язків прем'єр-міністра країни Софі Вільмес, міністра у справах бюджету та держслужби. Вона стала першою жінкою, яка очолила уряд королівства. Про це повідомляє DW.

Вільмес змінить на цій посаді лідера партії «Реформаторський рух» Шарля Мішеля. Він був обраний головою Європейської ради і приступить до своїх обов'язків з 1 грудня. Нова в.о. бельгійського прем'єра належить до політиків-лібералів.

У грудні 2018 року в Бельгії вибухнула урядова криза. Консервативна націоналістична партія «Новий фламандський альянс» (НФА) вийшла з правлячої коаліції через розбіжності з главою уряду по міграційному пакту ООН. Після цього в країні виник уряд меншості, вимушений спиратися на голоси опозиції в парламенті. Прохання Шарля Мішеля про відставку, подане тоді ж, призупинив король.

Парламентські вибори в травні 2019 року поглибили розкол між фламандцями і валлонами – перші проголосували за партії правого флангу, другі вважали за краще лівих. Більшість місць отримала НФА, яку підтримали близько 16%. А ультраправа партія «Фламандський інтерес» істотно поліпшила свої позиції, набравши майже 12% голосів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті